Gran Turismo Polonia powraca. Czas na roadshow z finiszem w Poznaniu

Gran Turismo Polonia powraca. Tegoroczna edycja będzie zupełnie inna niż dotychczasowe, a uczestnicy wydarzenia zwiedzą kawałek Polski.

Trudne czasy dla eventów są już za nami? Miejmy nadzieję. Gran Turismo Polonia powraca w nowej ciekawej formule. Zawiera ona to co najlepsze, czyli dwa dni torowych zmagań w Poznaniu. Teraz to wszystko uzupełnione będzie o nową formułę. To roadshow, który wystartuje we Wrocławiu i zaliczy takie miasta jak Katowice, Kraków, Kielce i Warszawa. Około 100 supersamochodów zakończy podróż w Poznaniu, gdzie kluczowym elementem wydarzenia będzie oczywiście zabawa na Torze Poznań.

Gran Turismo Polonia to impreza z niezwykłą historią

Granturismo Events organizuje to wydarzenie nieprzerwanie od 17 lat, a zmagania na Torze Poznań są jak zawsze magnesem na widzów. W tym roku wygląda to jednak nieco inaczej, oczywiście ze względu na sytuację związaną z pandemią. Tor Poznań będzie zamknięty dla osób podziwiających samochody, aczkolwiek będą oni mogli zobaczyć auta w drodze do stolicy Wielkopolski. Kierowcy mają zaplanowane postoje w kolejnych miastach, podczas których zaplanowane są spotkania z pasjonatami motoryzacji.

Gran Turismo Polonia

W tym roku nie zabraknie cudownych samochodów

Jak zwykle Gran Turismo Polonia będzie obfitować w fantastyczne supersamochody. Na polskie drogi wyjadą supersamochody z logo Ferrari i McLarena. Zobaczymy też Lamborghini, Mercedesy-AMG i Astony Martiny. Jedno jest pewne - nikt się nie zawiedzie.

Ze względu na nową formułę wydarzenie będzie znacznie dłuższe. Kierowcy ruszą z Wrocławia już 1 lipca, a do Poznania dotrą 4 lipca. W dniach 4-7 lipca zaplanowane są wydarzenia na Torze Poznań. Tym samym w samym mieście będzie można podziwiać zaparkowane auta z najwyższej półki.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie na poniższej grafice

To bez wątpienia będzie świetna okazja do zobaczenia na żywo ponad 100 supersamochodów w jednym miejscu. W Poznaniu pojawi się ich jeszcze więcej - około 130. Tym samym będzie to jedna z najliczniejszych edycji tego wydarzenia.

Gran Turismo Polonia

Gran Turismo Polonia organizowane jest przez Gran Turismo Events. Rocznie firma ta odpowiada za wiele eventów organizowanych w całej Europie. Wśród odwiedzanych miejsc jest między innymi Nurburgring, Spa, Toskania czy najpiękniejsze drogi Europy.