Halo, Twój Polestar dzwoni. Ten model zdecydowanie ma rozmiar kieszonkowy

Polestar w garażu, Polestar w kieszeni. Pewnie o tym nie wiecie, ale wśród firm, które są w rękach grupy Geely, jest też producent smartfonów. Chińczycy postanowili to wykorzystać.

Grupa Geely to ogromny konglomerat, który w swoich rękach ma wiele firm. Wśród nich są też spółki nie związane z motoryzacją. Mowa tu chociażby o producencie elektroniki, Meizu. Istnieje spora szansa, że ta nazwa mogła pojawić się w Waszym życiu, choć zupełnie nie zdajecie sobie z tego sprawy. Meizu produkowało małe odtwarzacze MP3, które w pewnym momencie miał niemal każdy. Teraz uwaga tej firmy skupiona jest na nowoczesnej elektronice - i tu do akcji wkroczył Polestar.

W 2022 roku Meizu trafiło w ręce Geely. Chińczycy zauważyli, że pomiędzy producentem elektroniki i firmą oferującą elektryczne samochody jest idealna synergia. Efektem tego romansu jest smartfon, który ma być "przedłużeniem systemu multimedialnego" z samochodu.

Meizu opracowało smartfona, który jest niczym kieszonkowy Polestar. Co jak co, ale wygląda świetnie

Wzorem był tutaj Polestar 4, czyli nowy model tej marki - tak, ten bez tylnej szyby. W Europie znajdziecie w nim multimedia wykorzystujące system Google Automotive. W Chinach ten sam samochód występuje z multimediami Meizu FlyMe. Dokładnie to samo oprogramowanie jest też w smartfonach tej marki.

To właśnie to połączenie zachęciło Geely do połączenia ze sobą telefonu i samochodu. Wygląd grafiki a także samego urządzenia również nawiązuje do samochodów tej marki. Co jak co, ale wygląda naprawdę dobrze - i pewnie wiele osób skusiłoby się na taki sprzęt w Europie, gdyby oczywiście bazował na oprogramowaniu Android.

Polestar Meizu Smartfon

W Europie tego sprzętu nie zobaczycie

Póki co w ogóle nie wiadomo kiedy Polestar 3 i 4 faktycznie pojawią się w salonach tej marki. W drodze jest za to kolejny model z numerem 5 i 6. Ten pierwszy będzie szczególnie ważny, gdyż uchodzi za konkurenta Porsche Taycan. W topowej wersji dostaniemy 800 KM, a napęd na cztery kołąa zapewni solidną trakcję.

Póki co nie ma planów wprowadzenia Polestara na polski rynek, choć od 2021 roku istnieje oficjalnie filia tej firmy w naszym kraju. Kto wie - może następy rok przyniesie jakieś zmiany w tej kwestii.