Hipersamochód Gemballa coraz bliżej - będzie lekki i z ręczną skrzynią biegów

Gemballa, znana z ekstremalnego tuningu Porsche, pracuje nad własnym supersamochodem. Są pierwsze szczegóły - ma to być "ostatni czysty samochód sportowy".

Gemballa pokazała pierwsze szkice swojego hipersamochodu. Ujawniono też część szczegółów, które przyświecają konstruktorom.

Auto weszło już w fazę projektowania. Na początku przyszłego roku powinien pojawić się pierwszy prototyp. Czego możemy się spodziewać?

Gemballa zakłada, że samochód będzie ekstremalnie "czysty". Na początku dostępny będzie wyłącznie z silnikiem benzynowym, z bardzo zaawansowaną aerodynamiką i unikalnymi wrażeniami z jazdy. Patrząc na szkice, na pewno silnik będzie umieszczony centralnie, a z tyłu dominować będzie duże skrzydło. Wstępne osiągi są oczywiście na razie założeniami i "marketingiem", ale wóz ma osiągać 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy, a 200 km/h w około 6,5 sekundy.

Gemballa

To co ucieszy purystów, to opcjonalna, manualna skrzynia biegów. Standardowo zapewne klienci otrzymają jakąś przekładnię sekwencyjną. Poza tym hipersamochód ma być bardzo lekki dzięki rozbudowanemu wykorzystaniu włókna węglowego.

Ponoć w przyszłości ma pojawić się odmiana hybrydowa, ale CEO firmy, Steffen Korbach mówi, że "samochód Gemballa potrzebuje benzyny i dźwięku" i "nie wszystkie obecne trendy są cool".

Czekamy w takim razie na więcej konkretów.