Honda Civic Type R Concept - Jeszcze ostrzej

Jeszcze dobrze się nie przyzwyczailiśmy do aktualnego Civica Type R, a Japończycy na targach w Paryżu już zapowiadają nową wersję. Choć piszą "Concept" to samochód wygląda tak, jakby mógł od razu trafić na ulicę. Trzeba przyznać, że ten projekt jest bardzo odważny.

Nie mamy jeszcze oficjalnej informacji odnośnie cywilnego Civica, a Honda już podgrzewa atmosferę wokół najmocniejszej wersji swojego Hothatcha. I trzeba przyznać, że już obecna generacja nie każdemu pasuje pod względem stylistyki, a zaprezentowany w Paryżu prototyp jest jeszcze bardziej "agresywnie" narysowany. Wlot powietrza na masce, olbrzymie "dziury" w przednim i tylnym zderzaku, poszerzenia błotników (przednie z potężnymi wylotami odprowadzającymi temperaturę z hamulców), jeszcze większe skrzydło, dodatkowy spoiler nad tylną szybą. Na dodatek centralnie z tyłu umieszczono dwie końcówki wydechu takiej średnicy, że można by z nich strzelać kartoflami. Pomiędzy nimi znalazło się miejsce na światło stopu.

Trzeba przyznać, że samochód wygląda trochę jak nieślubne dziecko aktualnego Type R z Subaru STI. I to jeszcze po tuningu. Nie ma jeszcze żadnych informacji termicznych odnośnie samochodu, widzimy jedynie, jak z pomiędzy szprych dwudziestocalowych felg wyglądają czerwone zaciski hamulców brembo. Mówi się o tym, że silnik pozostanie bez większych zmian - dwulitrowa turbobenzyna o mocy ponad 300 KM. Za to po raz pierwszy Civic Type R ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Ale kiedy? Nie wiadomo. Podobnie jak nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się tego wozu w Europie.

Ale czekamy z niecierpliwością.

https://www.youtube.com/watch?v=oVc-D7ActdI