Honda przywiezie do Tokio elektryczne coupe

Japoński producent rozpędził się w tworzeniu elektrycznych aut koncepcyjnych. W efekcie świeżo po premierze Urban EV Concept zobaczymy w Tokio bezemisyjne coupe Sports EV Concept.

Honda nie traci rozpędu, dlatego na tegoroczny salon samochodowy w Tokio zdążyła przygotować następny pojazd studyjny. Tym razem jednak auto nie będzie miało wiele wspólnego z miastem, za to zostanie obdarzone sportową ikrą. Na razie jednak możemy przyjrzeć się wyłącznie szkicowi zapowiadającemu nowy bezemisyjny model.

W Sports EV Concept z pewnością znajdziemy wiele elementów stylistycznych, które mogliśmy podziwiać przy okazji premiery małej Hondy Urban EV Concept. Na szkicu widać tylne lampy wyraźnie inspirowane pokazanym już miejskim pojazdem studyjnym. W przeciwieństwie do niego zaś można spodziewać się łagodnie opadającej linii dachu i uwydatnionych błotników. Zmianie nie powinna ulec prostota języka stylistycznego, który wprowadza do projektów Hondy ducha retro. Japończycy nie opublikowali żadnego zdjęcia wnętrza, ale pojawi się w nim podobnych rozmiarów ekran rozciągający się niemal na całą szerokość deski rozdzielczej - dokładnie tak jak w modelu Urban EV Concept.

Honda Urban EV Concept

Honda nie zdradziła jeszcze zbyt wiele na temat swojego nowego dzieła. Twierdzi jednak, że Sports EV Concept to kompaktowy sportowiec, który dzięki skrzyżowaniu elektrycznego napędu ze sztuczną inteligencją (AI) zapewnia "uczucie radości i emocjonalnej jedności z jazdą". Sports EV Concept skorzysta też z platformy opracowanej wcześniej dla Urban EV Concept.

Nowy samochód koncepcyjny Hondy zostanie pokazany już za niecały miesiąc podczas targów samochodowych w Japonii, które rozpoczynają się dla mediów 25 października. Dwa dni po oficjalnym starcie imprezy, drzwi tokijskiego salonu otwierają się dla publiczności. Na stoisku będzie można przyjrzeć się z bliska także nowemu CR-V w japońskiej specyfikacji i wspomnianemu Urban EV Concept oraz studyjnej Hondzie NeuV.