Honda ZR-V 2022 to nowy model w europejskiej gamie. Gdzie się plasuje?

To, co w USA nazywa się HR-V, u nas będzie czymś innym. Honda ZR-V 2022 ma uzupełnić gamę marki i wpisać się pomiędzy dwa inne modele. Zobaczmy więc co oferuje ten samochód.

Już kilka miesięcy temu japońska marka ogłosiła, że w drodze jest kolejny model, który trafi do europejskiej oferty. Nikt jednak nie spodziewał się, że mowa tutaj o amerykańskim modelu HR-V, który w Europie dostanie całkowicie nową nazwę. Honda ZR-V 2022 już niebawem dołączy do gamy. Co o niej wiemy?

Honda ZR-V 2022 - w pół drogi pomiędzy HR-V a CR-V

Alfabet w przypadku Hondy nie ma większego znaczenia. Japończycy dziarsko skaczą po kolejnych literach, wpasowując je do nazw swoich modeli.

ZR-V to nic innego jak nowy Civic w postaci praktycznego crossovera. Z popularnego kompaktowego modelu zaczerpnięto nie tylko platformę, ale i napęd hybrydowy.

Honda ZR-V 2022

Na Starym Kontynencie jedyną opcją będzie bowiem jednostka e:HEV, czyli 180-konna hybryda korzystająca z silnika 2.0. Według japońskiej marki taki wybór zapewni idealny kompromis pomiędzy osiągami a niskim zużyciem paliwa. Jednocześnie taka konstrukcja wpisuje się w ideę rozwoju marki, stawiającą obecnie na elektryfikację.

Honda ZR-V 2022 będzie jedną z dwóch dużych premier tej marki

Ten nowy crossover, owiany jeszcze mgiełką tajemnicy, trafi na rynek jeszcze w tym roku. Nim to się stanie poznamy jednak coś znacznie ciekawszego - i bardzo wyczekiwanego.

W czerwcu światło dzienne ma ujrzeć nowa Honda Civic Type-R. To będzie ostatni model marki, w którym nie uświadczymy elektryfikacji - przynajmniej na tę chwilę. Dostaniemy tutaj klasyczne połączenie, czyli 2-litrową turbobenzynę o mocy przekraczającej 320 KM. Wszystko to trafi na przednią oś za pośrednictwem klasycznej manualnej skrzyni biegów.

Honda zapewnia, że nowy Civic Type-R będzie autem dużo szybszym i skuteczniejszym od swojego poprzednika. O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas, gdyż samochód w salonach pojawi się nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku.

Wciąż nie wiemy też kiedy u dealerów zobaczymy klasycznego Civica. Tutaj także wiele osób wyczekuje dodatkowych informacji, gdyż Honda niechętnie ujawnia plany na najbliższe miesiące.

Kolejną dużą premierą marki będzie natomiast CR-V. Ten model poznamy jednak nie wcześniej niż w przyszłym roku.