Honda ZR-V 2024 wjeżdża do Europy. Tym razem w pełni oficjalnie

Ma dwie nazwy, trzy wersje różniące się w pomiędzy rynkami i wreszcie oficjalnie wjeżdża do Europy. Honda ZR-V 2024 może być mocną pozycją w gamie marki. Zobaczcie co oferuje.

W USA ten samochód znajdziecie pod nazwą HR-V. W Chinach ma inny wygląd, ale konstrukcyjnie niczym się nie różni. Z kolei w Europie i w Japonii Honda ZR-V 2024 występuje pod całkowicie nowym oznaczeniem (Z Runabout Vehicle) i bierze na celownik atrakcyjny segment kompaktowych SUV-ów.

Czy ma szansę na sukces? Zalet jej nie brakuje - i to one mogą być mocnym argumentem za tym samochodem.

Honda ZR-V 2024. Civic na sterydach

Przede wszystkim zauważcie, że Honda mocno rozwija gamę crossoverów. HR-V powrócił w nowej ciekawej formie, a kolejna generacja CR-V wygląda znakomicie. Pomiędzy tymi autami zostało wystarczająco dużo miejsca, aby wpasować kolejny model. Bardzo proszę, przed Wami pojawił się ZR-V.

Najbliższym kuzynem nowej Hondy jest oczywiście Civic. Mowa tu o bliskim pokrewieństwie pod kątem wymiarów i napędu. Sercem jest tutaj hybrydowa jednostka 2.0 e:HEV, generująca 181 KM i 315 Nm.

Nasz test Civica pokazał, że jest to naprawdę udana konstrukcja, zapewniająca świetne osiągi i niskie zużycie paliwa. Wszystko wskazuje więc na to, że wrażenia zza kierownicy w ZR-V będą bardzo dobre.

Honda ZR-V 2024

Wymiary też nie rozczarowują

Honda ZR-V 2024 mierzy 4570 mm długości, a to zbliża ją do obecnej jeszcze generacji modelu CR-V. Ta jednak odchodzi na zasłużoną emeryturę, oddając miejsce ZR-V. Nieco lżejsze wizualnie nadwozie, o prostej, ale przyjemnej dla oka stylistyce, może być tutaj mocnym atutem.

Klienci marki cenią sobie nowy design Hondy. Można więc liczyć na to, że sprzedaż będzie całkiem niezła - być może nawet lepsza od Civica. Wcale by nas to nie zdziwiło.

Na celowniku lądują takie auta jak Nissan Qashqai czy Hyundai Tucson

Jeśli Honda dobrze wyceni swój nowy model, to może liczyć na sukces. Pierwsze opinie sugerują przestronne wnętrze i duży bagażnik. Taki zestaw to gwarancja sukcesu - w końcu tych cech poszukuje bardzo dużo osób.

W salonach Honda ZR-V 2024 zadebiutuje już w drugiej połowie tego roku. Niebawem poznamy więc pełny polski cennik oraz listę wyposażenia.