Nadchodzi Audi RS6 w mocniejszych wersjach. Zanim stanie się hybrydą

Następna generacja Audi RS6 na pewno będzie hybrydą. Póki co jednak Audi zapowiada, że powstaną mocniejsze odmiany kultowego modelu.

Bez wątpienia Audi RS6 to jedna z ikon "samochodu sportowego". Można je lubić lub nie, ale piekielnie mocne kombi (albo i sedan, ale rzadziej) na stałe zapisało się we współczesnej historii motoryzacji. Zazwyczaj jako podstawowa odpowiedź na każde pytanie o uniwersalny samochód sportowy.

Następca obecnej serii, co już zostało potwierdzone, będzie korzystał ze wsparcia silnika elektrycznego. Kolejny - będzie już wyłącznie autem elektrycznym. Póki co więc cieszmy się czterolitrowym V8.

Audi RS6 w nowych, mocniejszych wersjach

Dziennikarze z Australii dowiedzieli się ostatnio ważnej rzeczy. Audi planuje nowe modele. Eva Stania jest rzecznikiem produktowym modeli A6 oraz R8. Przyznała ostatnio w rozmowie, że skoro poprzedni model występował jako RS6 Performance, a obecnie weszło do oferty R8 Performance, to nie zamierza zaprzeczać, że ta linia będzie kontynuowana.

Audi RS6

Innymi słowy, sugeruje że dostaniemy Audi RS6 Performance jeszcze w tej generacji. Czym się będzie charakteryzować? Tu już możemy tylko się domyślać. Silnik 4.0 V8 w zwykłym RS6 generuje 600 KM i 800 Nm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te parametry poprawić. W końcu Lamborghini Urus ma z tego silnika 650 KM i 85o Nm, a niedługo prawdopodobnie dostanie jeszcze mocniejszą wersję. RS6 Performance te dodatkowe 50 KM by wystarczyło. Ta wersja może pojawić się nawet pod koniec tego roku, zwłaszcza że będą to 20 urodziny modelu.

Żeby było jeszcze ciekawiej, są głosy z wewnątrz firmy, które mówią o jeszcze jednym modelu. Prawdopodobnie będzie on jeszcze mocniejszy. Spodziewamy się, że może to być specjalna edycja na koniec produkcji. Jej premierę zaplanowano na nie wcześniej niż połowę dekady.

Audi RS6

Nowa generacja, ta z układem hybrydowym plug-in, pojawi się pewnie około 2026 roku. To zresztą rok graniczny, bo od tego roku wszystkie modele Audi, które będą miały swój debiut, będą już wyłącznie elektryczne. A więc w pełni elektryczne RS6, bez silnika w układzie V (nowa hybryda pewnie będzie V6) powinno pojawić się na rynku około 2032 - 2034 roku.