Hybrydowe Toyoty Auris zasiliły flotę polskiej Policji

Przedstawiciele komend miejskich i powiatowych odebrali 34 pojazdy hybrydowe zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla śląskiej policji. Funkcjonariusze wyjadą na drogi nowymi Toyotami Auris.

Do uroczystego przekazania 34 nowych, oznakowanych radiowozów doszło przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Polska Policja zmienia barwy z niebieskich na zielone - przynajmniej w kwestii wykorzystywanych przez nią pojazdów. Ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, budżetów samorządowych oraz finansów policji samochody, to wyposażone w hybrydowy układ napędowy Toyoty Auris Touring Sports.

Hybrydowe Toyoty Auris dla polskiej Policji | fot. Policja

Każdy hybrydowy radiowóz jest warty ponad 92 tysiące złotych brutto, a do przemieszczania się wykorzystuje system hybrydowy, w skład którego wchodzi 4-cylindrowy silnik spalinowy 1.8 współpracujący z motorem elektrycznym. Łączna moc układu wynosi 136 KM i jest przekazywana za pomocą przekładni automatycznej E-CVT. Hybrydowy Auris jest w stanie rozpędzić się do 180 km/h, a osiągnięcie 100 km/h zajmuje mu 10,9 sekundy.

Katalogowe spalanie Toyoty Auris Touring Sports z tym rodzajem napędu wynosi ok. 3,9 l/100 km, niezależnie od tego, czy auto jest używane w mieście, czy na trasie. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km, toteż wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej Policji powinno obniżyć nieco poziom emitowanych przez nią codziennie szkodliwych substancji.

Hybrydowe Toyoty Auris dla polskiej Policji | fot. Policja

Auta trafią do komend w: Bielsku-Białej, Bieruniu, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rybniku, Sosnowcu, Świętochłowicach, Tychach oraz Żywcu. Wyposażenie samochodów zapewni policjantom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania powierzonych im zadań.