Hyundai i20 nowej generacji przedstawiony na pierwszych szkicach

Nowy Hyundai i20 szykuje się do premiery. Koreańczycy pokazali na razie pierwsze szkice swojego modelu segmentu B. Będzie bardziej sportowo.

Sensous Sportiness- to nowy język stylistyczny koreańskiej marki. Pierwszym modelem zaprojektowanym przy jego użyciu będzie nowy Hyundai i20. Stylistyka ma łączyć cztery elementy: proporcje, architekturę, styl i technologię. Samochody marki mają być wyraziste i budzić emocje.

Charakterystyczny grill został w Hyundaiu i20 powiększony nieco na  boki, sama sylwetka wydaje się niższa i szersza, również dzięki przetłoczeniom na bokach. Z tyłu, przy dynamicznie wystylizowanych lampach pojawiła się łącząca je listwa świetlna oraz tylna szyba z ciemnym dołem - trochę podobnie jak w... Skodzie Scala.

Hyundai i20

Wnętrza nie pokazano, ale wg przekazanych informacji, mają pojawić się panele zakrywające deskę rozdzielczą i maskujące otwory nawiewów. Wskaźniki i ekran centralny połączono i wyposażono w dwa ekrany o przekątnej 10,25 cala.

Nowy Hyundai i20 zadebiutuje podczas targów w Genewie w marcu. Wtedy też dowiemy się więcej o zastosowanych technologiach, jak i silnikach. Spodziewajcie się jednak bazowej jednostki 1.2, doładowanego 1.0 T-GDI. Sądzę, że do oferty dołączy także wariant hybrydowy. W tym segmencie raczej nie mamy co liczyć na diesla. Za to siedmiobiegowa przekładnia 7-DCT pewnie pojawi się w mocniejszych odmianach.