Hyundai i30 N Drive-N 2023. 620 unikalnych aut dla Europy. Czym się wyróżniają?

Hyundai i30 N Drive-N 2023. Pod tą prostą nazwą kryje się limitowana do 620 egzemplarzy wersja, która zyskała kilka ciekawych dodatków. To będzie intrygująca propozycja dla fanów modelu.

Ponoć rynek kocha limitowane wersje popularnych samochodów - szczególnie, gdy mówimy o naprawdę ciekawych modelach. Hyundai i30 N Drive-N 2023 to zyskał pakiet modyfikacji, dzięki którym zdecydowanie wyróżnia się z tłumu.

Hyundai i30 N Drive-N 2023 - z charakterem

Zacznijmy więc od kluczowych kwestii - czym wyróżnia się nowa limitowana edycja? Otóż przede wszystkim dostaniemy ją tylko w dwóch kolorach. Jest to znany odcień Phantom Black i nowy kolor Serenity White Pearl.

Hyundai i30 N Drive-N 2023

Niezależnie od wybranego lakieru w nadkolach znajdą się 19-calowe kute felgi, które wykończono matowym złoto-brązowym lakierem. Tworzy to ciekawy zestaw z barwą nadwozia i z czerwonymi wstawkami, które znajdziemy w zderzaku i na progach bocznych.

Na drzwiach pojawiły się także specjalne naklejki, będące charakterystycznym elementem tej wersji. Wykończono je w kolorze, który koresponduję z odcieniem felg.

Na błotnikach umieszczono też plakietki, na których znajdują się koordynaty centrum testowego Hyundaia przy Nurburgringu. Brzmi to jak zaproszenie, nieprawdaż?

Hyundai i30 N Drive-N 2023 - kilka zmian zaszło też w kabinie

Tutaj znajdziemy między innymi nową tapicerkę kubełkowych foteli. Ta nawiązuje do kolorystyki nadwozia, co jest bardzo przyjemnym dodatkiem w tym samochodzie. Nie zabrakło także większej liczby czerwonych przeszyć i wyróżnia modelu i30 N, czyli podświetlanego logotypu na zagłówkach foteli.

Wersja Drive-N wyposażona jest kompletnie już w standardzie. Oznacza to, że na pokładzie znajduje się przeszklony dach, tylna rozpórka, tapicerka ze skóry i alcantary oraz szereg innych udogodnień, w tym wiele systemów bezpieczeństwa.

Sercem tego auta jest niezmiennie 2-litrowa jednostka, która oferuje 280 KM i 392 Nm momentu obrotowego. Klienci mogą tutaj dowolnie wybrać skrzynię biegów - w wersji Drive-N dostępna jest zarówno automatyczna przekładnia, jak i świetny klasyczny manual.

W każdym aucie znajduje się też funkcja N Grin Shift, która dodaje 10 KM na około 20 sekund podczas intensywnego przyspieszenia.

Hyundai i30 N Drive-N 2023

Hyundai i30 N Drive-N 2023 dostępny będzie w liczbie 800 egzemplarzy na cały świat. Dla Europy przewidziano 620 aut, z czego 75 wyprodukowanych będzie z kierownicą po prawej stronie. Chętni muszą więc ustawiać się już w kolejkach u dealerów.

Polska cena tego auta nie jest jeszcze znana.