Hyundai Kona 2023. Polski cennik jest dużym zaskoczeniem

Hyundai Kona 2023 ma już polskie ceny. Ile trzeba zapłacić za nowego crossovera tej koreańskiej marki? Tanio niestety nie jest, ale wyposażenie nie rozczarowuje.

Ten rok dla Koreańczyków będzie zdecydowanie udany. Gama modelowa Hyundaia poszerzy się o kilka ciekawych nowości i o garść odświeżonych modeli. Jedną z najważniejszych premier jest Hyundai Kona 2023. Do salonów trafi dopiero za jakiś czas, jednak już teraz poznaliśmy ceny tego auta.

Hyundai Kona 2023 - CENA. Ile kosztuje ten nowy crossover?

W ofercie nowej Kony znajdziemy cztery wersje wyposażeniowe - Smart, Executive, Platinum i N-Line. Już w standardowej wersji dostajemy całkiem niezłe wyposażenie. Nie brakuje tutaj manualnej klimatyzacji, aluminiowych felg w rozmiarze 16 cali, kluczowych systemów bezpieczeństwa, kamery cofania i bazowych świateł LED. Dostaniemy ją wyłącznie z silnikiem 1.0 T-GDI, aczkolwiek do wyboru mamy skrzynie biegów. Obok manualnej 6-biegowej przekładni jest 7-biegowy automat.

Bazowy wariant Hyundaia Kony 2023 kosztuje obecnie 110 900 złotych, aczkolwiek Hyundai oferuje 1 000 złotych rabatu na każdy wariant. Za wersję z automatem trzeba zapłacić 121 400 złotych - przed rabatem.

Wersje Executive i Platinum oferują naprawdę wysoki standard wyposażenia. Wersja N-Line oferuje z kolei sportowy wygląd nadwozia

W szczególności wersja Executive może być ceniona przez klientów. Dostaniemy tutaj automatyczną klimatyzację, większą liczbę systemów wspierających kierowce czy cyfrowe zegary z ekranem 12,3 cala.

Tutaj mamy także większy wybór jednostek napędowych. Obok silnika 1.0 T-GDI w ofercie pojawia się wersja 1.6 T-GDI o mocy 198 KM. Tutaj także do wyboru mamy 6-biegowy manual lub 7-biegową skrzynię DCT.

W wersji Platinum i N-Line dostaniemy już tylko silnik 1.6 T-GDI

Koreańczycy stawiają tutaj na możliwie najbogatsze wyposażenie, które nie pozostawia niczego do życzenia. Na pokładzie znajdziemy kamery 360 stopni, lepszą tapicerkę, topowe multimedia oraz wiele innych dodatków. Krótko mówiąc "tu jest jakby luksusowo".

A ile kosztują poszczególne wersje Hyundaia Kony 2023? Szczegółowy cennik znajdziecie poniżej. Warto zauważyć, że w ofercie wciąż nie ma wersji hybrydowej i elektrycznej. Te trafią na rynek nieco później i będą osobno wycenione.

Hyundai Kona 2023 cena

Obecnie Hyundai szykuje się do rozpoczęcia produkcji Kony w Czechach. Auta testowe jeżdżą już po tym kraju. Z zakładu w Nošovicach auta dotrą do odbiorów w Europie.