Hyundai Kona przeprowadza się do Czech. Produkcja rusza w marcu

Ze względu na wysokie zapotrzebowanie ze strony rynku, Hyundai Kona będzie teraz produkowany także w czeskiej fabryce marki. Linia ruszy już w marcu.

Popyt na ten model cały czas rośnie. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Hyundai Kona to jeden z najbardziej udanych samochodów na prąd na rynku. Duży zasięg w połączeniu z rozsądnie skalkulowaną ceną tworzą idealny duet, który jest atrakcyjny dla klientów. Zapotrzebowanie na ten samochód w Europie jest już tak duże, że Koreańczycy podjęli szybką decyzję. Druga linia produkcyjna rusza w Czechach już w marcu.

Hyundai Kona na rok modelowy 2020 przejdzie kilka zmian

Elektryczny Hyundai, który wyjedzie z czeskiej fabryki, zyska szereg modyfikacji. Przede wszystkim wzorem hybrydowego modelu zyska nowe multimedia z 10,25-calowym ekranem i łącznością Hyundai Bluelink. Poza tym nie zabraknie tutaj trójfazowego ładowania, które znacząco przyspieszy "tankowanie" auta w domowych warunkach.

Hyundai Kona do Europy będzie docierał zarówno z Czech jak i z koreańskiej fabryki w Ulsan. Dzięki temu dostępność tego auta zostanie potrojona, a czas oczekiwania po zamówieniu zdecydowanie się skróci.

W roku 2020 Hyundai zgodnie z planem chce dostarczyć na europejski rynek 80 000 sztuk samochodów zeroemisyjnych, takich jak Kona, IONIQ czy Nexo. Tym samym firma spodziewa się stać największym dostawcą samochód zeroemisyjnych w Europie.

W tym roku w ofercie marki zagości także wiele nowych aut, z czego duża część będzie oferowana w zelektryfikowanych wariantach. Ma to zapewnić dywersyfikację i dostępność przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań Unii Europejskiej. Mowa tu oczywiście o karach nakładanych za zbyt wysoką emisję CO2 przez wszystkie auta z gamy.