Hyundai Staria staje się hybrydą. Chyba wiem, jaki silnik trafi do polskiej gamy tego modelu

Hyundai Staria zyskuje napęd hybrydowy. Znacie go doskonale, oferuje spory zapas mocy i przyzwoite osiągi. Tylko czy sprawdzi się w tym modelu?

  • Hyundai Staria debiutuje w hybrydowym wydaniu
  • Nowa wersja oferuje do 245 KM
  • Ten model ma pojawić się w polskiej gamie marki - zapewne właśnie w takim wydaniu

Hyundai Staria to jeden z najciekawszych samochodów tej koreańskiej marki. Mowa tutaj o efektownym wizualnie vanie, z dużym i przestronnym wnętrzem, dobrym wyposażeniem i z solidnym napędem. Do tej pory pod maską lądowały dwa silniki. Gamę otwierał diesel 2.2, zaś na wybranych rynkach dostępna była też benzyna 3.5 V6.

Teraz gama poszerza się o trzeci wariant. Mowa o hybrydzie, oferującej 245 KM. To właśnie ta wersja może być kluczowa na wielu europejskich rynkach, gdzie Staria zyskuje na popularności. Jeśli w końcu ten model trafi do naszego kraju, to właśnie z tą jednostką.

Hyundai Staria Hybrid oferuje 245 KM. Pod maską ma silnik 1.6 T-GDI

To doskonale znany zespół napędowy, stosowany z powodzeniem w wielu modelach marki. Cechuje go świetna wydajność w mieście i nieco gorsza na trasie. Sumarycznie jednak dostajemy tutaj dobre osiągi i rozsądne zużycie paliwa - a to coś, czego poszukuje wiele osób.

Hyundai Staria Hybrid 2024

Silnik spalinowy generuje 180 KM, zaś 73 KM przychodzą z jednostki elektrycznej. Systemowo jest to więc 245 KM i 367 Nm. Całość trafia na przednie koła dzięki 6-biegowemu automatowi.

Taki silnik idealnie sprawdzi się na wielu rynkach, gdzie promowane są hybrydy. W Polsce z kolei ma szansę na sukces dzięki cenie. Mowa tutaj nie tylko o zerowej akcyzie, ale także o solidnych osiągach. W przypadku diesla 2.2 przeszkodą była właśnie akcyza związana z objętością skokową jednostki napędowej. To przez nią ten model nie pojawił się na naszym rynku.

Staria wizualnie nie przeszła żadnych zmian. Z zewnątrz wyróżnia się futurystycznym wyglądem, nieco bardziej kosmicznym w wersji osobowej i bardziej "użytkowym" w modelu Cargo. We wnętrzu znajdziemy teraz z kolei odświeżone multimedia, nowe cyfrowe wskaźniki, gniazda USB-C i kilka ciekawych akcesoriów.

Póki co Hyundai Staria Hybrid debiutuje w Korei Południowej

O polskiej premierze tego modelu mówi się od dawna. Jeśli więc Staria faktycznie trafi do naszego kraju, to będzie to potencjalnie w drugiej połowie tego roku.