Hyundai zaprezentuje w Genewie elektrycznego sportowego sedana. Nazywa się Prophecy

Hyundai na poważnie podchodzi do tematu elektromobilności. W drodze są już pierwsze stricte elektryczne modele. Teraz w Genewie poznamy zapowiedź kolejnego.

We Frankfurcie poznaliśmy ciekawego Hyundaia 45. Producent zarzekał się, że to tylko pojazd studyjny, a tymczasem w Skandynawii testowane są już pierwsze egzemplarze produkcyjnego wariantu. Utrzymano tam stylistykę z konceptu, co jest dużym zaskoczeniem. Teraz w Genewie gwiazdą będzie Hyundai Prophecy. Czy pod tą nazwą faktycznie kryje się proroctwo dotyczące przyszłości marki?

Hyundai

To oczywiście elektryczny Hyundai

I do tego atrakcyjnie wyglądający - przynajmniej według zapowiedzi stylistów. Koreańczycy rozwijają swoją koncepcję "Sensuous Sportiness", a Prophecy ma zapowiadać kierunek stylistyki w następnych modelach. Mowa tu o lekkości i zadziorności, która wyróżni to studium na tle innych aut na targach.

Jak dodaje SangYup Lee, szef Hyundai Global Design Center, marka nie podąża za trendami, a stawia na ponadczasowe linie i klasyczne piękno. Jak to wyjdzie w praktyce? O tym dowiemy się dopiero za kilkadziesiąt dni po oficjalnej prezentacji tego auta w Genewie.

Hyundai

Warto dodać, że samochód ten według zapowiedzi ma być ikoną designu w gamie elektrycznych Hyundaiów. To może oznaczać, że produkcyjny wariant jest mocno rozważany i będzie częścią planu elektryfikacji gamy marki.