Infiniti Concept Vision Gran Turismo - Po prostu przyszłość

Infiniti to jedna z tych marek samochodów, których nie widuje się często na drogach, gdyż produkowane pod jej szyldem auta należą do grupy premium. Gran Turismo natomiast to zaawansowany symulator, który daje graczom z całego świata możliwość poprowadzenia Infiniti.

Infiniti Concept Vision Gran Turismo to projekt samochodu koncepcyjnego, który został stworzony z myślą o graczach najnowszej odsłony Gran Turismo. Wszystko zaczęło się jednak od konkursu projektowego, którego efekt stał się następnie inspiracją dla zespołu projektantów Infiniti Design Beijing.

W ciągu kolejnych etapów powstawania tego pojazdu tworzonych było wiele szkiców, modeli komputerowych, a także ręcznie konstruowanych modeli. Zamysł stylistów był następujący – połączyć siłę i emocje towarzyszące młodemu pokoleniu z romantyczną azjatycką kreatywnością.

Niektórzy pomyślą pewnie, że to żadna wielka sztuka, żeby zaprojektować wirtualny samochód dysponując zespołem doświadczonych projektantów. I tak pewnie by było, gdyby auto miało pozostać jedynie komputerowo wygenerowanym obrazem. Problem tkwi jednak w dość istotnych szczegółach, które czynią całość przedsięwzięcia czymś więcej.

Infiniti Concept Vision Gran Turismo został bowiem wyposażony w umieszczony z przodu silnik wolnossący V8 o pojemności 4,5 litra. Do tego zamontowana została skrzynia biegów, która znalazła swoje miejsce pomiędzy osiami, co z kolei wpłynęło na rozkład masy pojazdu 45:55. Za aerodynamikę natomiast odpowiadać mają tylne dyfuzory oraz specjalnie zaprojektowany spoiler. I wszystko to nie jest jedynie założeniem jakiegoś fana gier wideo. Wirtualny koncept Infiniti został bowiem poddany drobiazgowej analizie modelu aerodynamicznego oraz silnika, dzięki czemu – czysto teoretycznie – może on w przyszłości faktycznie zostać wyprodukowany.

Posiadacze konsoli PlayStation i najnowszej odsłony Gran Turismo mogą już się nacieszyć nową zabawką w swoim garażu, natomiast nam pozostaje mieć nadzieję, że Vision Gran Turismo od Infiniti wyjedzie kiedyś z wirtualnego świata do właściwej rzeczywistości.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yNt6TdOLPi4