IONIQ 5 - w Polsce od 189 900 zł, silniki oferują od 170 do 305 KM

IONIQ 5 ma już polski cennik. Za unikalnego elektrycznego Hyundaia zapłacimy minimum 189 900 zł. Do wyboru mamy dwie baterie i cztery warianty mocy.

IONIQ 5 to bez wątpienia najważniejsza premiera tej marki nie tylko w tym roku, ale i w ostatnich latach. Elektryczny model wyróżnia się abstrakcyjnym rozstawem osi, unikalnym designem i wyjątkowymi wariantami napędowymi. Teraz znamy też polskie ceny tego samochodu.

Nowy IONIQ 5 - od 189 900 zł

W ofercie dostępne będą trzy warianty wyposażeniowe: SMART, EXECUTIVE i PLATINUM. Już bazowe wydanie będzie oferowało zadowalający standard. Na pokładzie pojawi się między innymi oświetlenie LED z przodu i z tyłu, system multimedialny (dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala) z obsługą smartfonów czy komplet systemów bezpieczeństwa. W bogatszych wariantach znajdziemy z kolei lepsze wykończenie, większą liczbę elektronicznych asystentów oraz unikalne rozwiązania - takie jak system Vehicle 2 Load.

IONIQ 5 CENNIK

Do wyboru dostajemy dwie baterie i cztery warianty mocy. Mniejszy akumulator ma 58 kWh pojemności. Tylnonapędowa wersja oferuje tutaj 170 KM, zaś wariant AWD generuje już 235 KM.

Drugą opcją jest bateria 73 kWh. W przypadku takowej w wersji RWD dostajemy 218 KM, zaś model AWD oferuje aż 305 KM. Najtańszy model w wersji SMART, z baterią 58 kWh i 170-konnym silnikiem, kosztuje 189 900 zł. Stojąca zaś na drugim końcu gamy wersja PLATINUM z 305-konnym silnikiem i z baterią 73 kWh została wyceniona na 260 900 zł. Zasięg dla najtańszego wariantu to 384 kilometry na jednym ładowaniu, zaś topowe wydanie przejdzie 460 kilometrów na pełnej baterii. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że najefektywniejszy jest model tylnonapędowy z dużą baterią - tam zasięg zbliża się do 500 kilometrów.

IONIQ 5 CENNIK IONIQ 5 CENNIK 2021

IONIQ 5 zagrozi Volkswagenowi ID.3?

Elektryczny Hyundai bez wątpienia będzie mocnym konkurentem Volkswagena ID.3 Choć jest od niego znacznie droższy, zwłaszcza w zestawieniu z bazową wersją tego drugiego, to jednak bije go na głowę wyposażeniem i zasięgiem. Tym samym dla klientów stawiających na pierwszym miejscu możliwości auta, to IONIQ może wieść prym.

IONIQ 5 CENNIK

Warto też wspomnieć o wymiarach tego auta. 3000 mm rozstawu osi sprawia, że IONIQ oferuje bardzo duże wnętrze i niezwykle przestronny bagażnik. A te cechy bez wątpienia będą bardzo doceniane przez wielu klientów na całym świecie.

Kompletny cennik wraz z listą wyposażenia znajdziecie tutaj.