IONIQ 6 2023. Kontrowersyjny krok w przyszłość

Dzień przed oficjalną premierą w sieci pojawiły się zdjęcia najnowszego dziecka Hyundaia. IONIQ 6 to unikalne auto, które zaskakuje wyglądem.

Koreańczycy przyjęli prostą strategię - dobrą technologię ubierzmy w odważne nadwozia. IONIQ 5 pokazał, że ten przepis jest naprawdę dobry. Ten ciekawy i zaskakujący pod wieloma względami model szybko zyskał sympatię klientów marki i fanów aut elektrycznych. Teraz dołącza do niego IONIQ 6 2023, czyli nietypowy sedan na prąd.

Oficjalna premiera nastąpi już jutro. Oczywiście ktoś był zbyt szybki i już wypuścił do sieci zdjęcia tego auta. Zobaczmy więc z czym mamy tutaj do czynienia.

IONIQ 6 2023

IONIQ 6 2023 - zaskakuje swoim wyglądem!

Czy spodziewaliście się tak wyglądającego auta? Nie sądzę. Hyundai podjął odważną decyzję i postanowił przekształcić koncepcyjny model Prophecy w produkcyjne auto. Efekt końcowy może Was mocno zdziwić.

Oczywiście szanse na przeniesienie wyglądu prototypu do auta produkcyjnego w wydaniu "jeden do jednego" są nierealne. Koreańscy styliści odważyli się jednak na przeszczepienie możliwie największej liczby charakterystycznych dla tego konceptu auta.

Dostajemy więc nietypowego i bardzo kontrowersyjnego sedana, który z pewnością podzieli fanów motoryzacji. Jedni pokochają go od pierwszego wejrzenia, inni zaś będą uznawać IONIQ-a za wymysł szalonego stylisty.

Nie da się jednak ukryć, że to wszystko sprawia, iż IONIQ 6 2023 wyróżnia się z tłumu i zwraca na siebie uwagę. Charakterystyczny płaski przód i łagodnie opadający tył w stylu coupe zdecydowanie zaskakują. Z naszą opinią wstrzymamy się jednak do jutra, do momentu oficjalnej premiery auta.

Kokpit z kolei to ewolucja designu z IONIQ-a 5. Wiele elementów rozwiązano podobnie, choć oczywiście nadwozie wymusiło szereg zmian - na przykład zastosowano tutaj klasyczny "stały" tunel środkowy.

IONIQ 6 2023

IONIQ 6 bazuje na architekturze E-GMP

Z IONIQ-iem 5 dzieli między innymi baterie i napędy. Oznacza to, że topowa bateria będzie oferowała 77,4 kWh pojemności, a moc topowej wersji przekroczy 300 KM. Zasięg z kolei, dzięki aerodynamicznemu nadwoziu, powinien przekroczyć 500 kilometrów.

IONIQ 6 to drugi model z całkowicie nowej rodziny elektryków Hyundaia. Kolejnym autem z gamy będzie SUV IONIQ 7, czyli duże auto o równie odważnej stylistyce. Poznamy je jednak dopiero za dwa lata.