Jaguar I-Pace przeszedł lifting. Niewielkie, ale słuszne zmiany

Jaguar I-Pace, czyli najbardziej przełomowy i najważniejszy modeli marki przeszedł lifting. Szybko - wszak na rynku model ten jest od niedawna. Zmiany są jednak tutaj uzasadnione.

Jaguar I-Pace miał być przełomem i potężnym rywalem dla Tesli. Klienci go polubili, ale nie na tyle, aby mógł zagrozić firmie Elona Muska. Brytyjczycy są też w trudnej sytuacji finansowej, tak więc ich kluczowy produkt musi wyróżniać się na tle konkurencji. Dlatego też postawiono na dość szybki lifting, który wprowadza szereg przydatnych poprawek.

Jaguar I-Pace

Co się zmieniło? Przede wszystkim Jaguar I-Pace dostał system multimedialny PIVI PRO, który zastępuje dotychczasowe rozwiązanie. Cechuje go większa intuicyjność obsługi i znacznie sprawniejsze działanie. Poza tym posiada on szereg funkcji online, które wcześniej nie były oferowane. Na pokład powraca Apple CarPlay i Android Auto, zaś Bluetooth pozwala na sparowanie dwóch telefonów na raz. Jest też indukcyjna ładowarka, którą zamontowano na półce za konsolą centralną.

Jaguar I-Pace - wyposażenie z wyższej półki

Poza tym I-Pace zyskał nowy zestaw kamer 360 stopni. Oferują one znacznie lepszy obraz i kontrast, co ma ułatwić manewrowanie w ciasnych miejscach. Nie zabrakło też znanego z Land Rovera lusterka wstecznego ClearSight, które po przełączeniu wyświetla obraz z kamery zamocowanej na dachu.

Brytyjczycy postawili też na większą możliwość indywidualizacji wyglądu auta. W ofercie pojawiły się nowe pakiety, które pozwalają na zmianę koloru poszczególnych elementów auta. Gama lakierów wzbogaciła się o trzy odcienie (Caldera Red, Portofino Blue i Eiger Grey).

Na pokładzie zamocowano też wydajniejszą, 11-kilowatową ładowarkę. Pozwala ona na zwiększenie zasięgu auta o 53 kilometry w godzinę przy ładowaniu z wallboxa o mocy 11 kW. Przy ładowaniu o mocy 50 kW zasięg zwiększymy o 63 kilometry w 15 minut i o 126 kilometrów przy ładowarce 100 kW.

Silniki i bateria pozostały bez zmian. Wciąż mamy tutaj ponad 400 KM mocy i akumulator o pojemności 90 kW.