Jaguar Land Rover wesprze nowy film o Bondzie

Pod koniec roku na ekranach kin pojawi się kolejny, dwudziesty czwarty, film o przygodach brytyjskiego agenta, Jamesa Bonda. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że agent będzie jeździł specjalnie skonstruowanym dla niego Astonem Martinem DB10. Teraz poznaliśmy kilka kolejnych aut, które wystąpią w filmie dzięki koncernowi Jaguar Land Rover.

W filmie Spectre zobaczymy wiele brytyjskich wozów. Prócz wspomnianego DB10 będziemy mogli zobaczyć równie egzotyczne auta innego producenta.

Pierwszym z nich będzie Jaguar C-X75, który obok DB10 weźmie udział w scenie pościgu w Rzymie. Auto, podobnie jak Aston Martin, nie stanie się wersją produkcyjną, a na potrzeby filmu zostanie wyprodukowanych tylko kilka sztuk w oparciu o współpracę z firmą Williams Advanced Engineering.

Kolejne dwa auta z kolei to mocno zmodyfikowany Land Rover Defender oraz Range Rover Sport SVR. Pierwszy z nich wystąpi w wersji Big Foot (skojarzenie z wielką stopą nie jest przypadkowe), która została skonstruowana przez oddział specjalny koncernu Jaguar Land Rover Special Operations. Auto posiada 37-calowe opony terenowe, usprawniony układ zawieszenia oraz wzmocnione nadwozie. Drugie zaś z tych z aut jest najszybszym autem Land Rovera, jakie kiedykolwiek powstało.

Nie jest to jednak pierwszy raz jak samochody grupy Jaguar Land Rover występują w filmie o Bondzie. Land Rover Defender 110 pojawił się chociażby na początku ostatniej produkcji, Skyfall.

Na Spectre przyjdzie nam jednak zaczekać do końca roku. Czy będzie to dobry film? Tego nie wiadomo. Można się natomiast spodziewać, że będzie to kolejna gratka dla miłośników motoryzacji.