Jaguar odświeża flagowego XJ

Flagowy okręt Jaguara może jeszcze nie przestał robić wrażenia na ulicach, ale wizerunkowo już trochę nam okrzepł. Na nowy rok modelowy producent szykuje więc lekko odświeżonego XJ, który klientów ma skusić nie tylko drobnymi poprawkami, ale i wzbogaconym wyposażeniem.

Z zewnątrz trudno będzie komukolwiek dostrzec zmiany, które trudno nazwać nawet kosmetycznymi. Nieco urósł przedni grill, pojawiło się też trochę chromu w okolicach wlotów powietrza w zderzaku. Drobną korektę przeszedł także układ przednich lamp i tylnych świateł - wszystkich oczywiście w technologii LED. Wszystko pozostaje więc niemal tak jak było, czyli na najwyższym poziomie brytyjskiej elegancji.

2016 Jaguar XJ

Komu jednak wytworności wciąż byłoby zbyt mało, Jaguar przygotował nową, specjalną wersję modelu XJ. Wariant Autobiography powędruje na szczyt gamy limuzyny z ceną wynoszącą w Wielkiej Brytanii równe 100 tysięcy funtów. Będzie dostępny jedynie w opcji LWB, czyli z przedłużonym nadwoziem. Ponadto oferuje 20-calowe felgi, specjalną skórzaną tapicerkę, fotele z funkcją masażu i dowolnej regulacji oraz drewniane wykończenia. Z tyłu zaś pojawiły się dwa składane ekrany wielkości 10,2 cala skorelowane z systemem multimedialnym.

Innym nowym wariantem jest wersja R-sport, którą wyróżnia dodatkowy pakiet aerodynamiczny z programi, tylną lotką i potrójnym splitterem z przodu. Tu także znajdziemy specjalny wzór 20-calowych felg, lecz zamiast morza chromu z zewnątrz mamy wykończenia pomalowane na rasowy czarny kolor. W środku dodatkowe sportowe akcenty w postaci wstawek z włókna węglowego, zmienionej kierownicy i lepiej trzymających foteli.

2016 Jaguar XJ

Wszystkie modele rocznika 2016 zostaną wyposażone w zmienione elektryczne wspomaganie kierownicy, system wspomagający ruszanie na śliskiej nawierzchni oraz dotychczas znane silniki, dostrojone jedynie do nowych norm emisji spalin.