Jaguar szykuje konkurencję dla mocnych sedanów

BMW M3, Alfa Romeo Giulia Q, Mercedes-AMG C63, Audi RS4? Wygląda na to, że szykuje im się kolejny konkurent, rasowy Brytyjczyk spod znaku skaczącego kota. Co jak zawsze cieszy nas, miłośników motoryzacji nie tylko racjonalnej i ekologicznej.

Oczywiście, bazą dla nowego modelu ma być Jaguar XE, a przydomkiem będzie SVR, podobnie jak w przypadku coupe marki - modelu F-Type. Ma również dzielić ten sam silnik - pięciolitrowe V8 z kompresorem. Prawdopodobnie jednak, opierając się na plotkach, będzie nieco osłabione - mniej więcej do 500 KM. Tyle powinno wystarczyć, żeby wywoływać zamieszanie wśród konkurencji. Zwłaszcza, że moc ma być przenoszona przez ośmiobiegowy automat na wszystkie cztery koła. Audi RS4, które przechodzi właśnie ostatnie testy przed premierą, może czuć się nieco zagrożone, bo to ono będzie podstawowym konkurentem, z racji napędu Quattro. Nie wiemy nic o zmianach w nadwoziu, ale możemy spodziewać się nieco agresywniejszej stylistyki niż w przypadku jeżdżącego modelu XE S o mocy "zaledwie" 340 KM.

Wg informacji, które mamy od magazynu AutoExpress, samochód jest w tym momencie w trakcie testów w Hiszpanii wraz ze specjalistami z działu SVO. Na rynku powinien pojawić się pewnie pod koniec roku, lub na początku przyszłego - możliwe, że gdzieś w okolicach liftingu sedana (bądź po prostu, w połowie jego żywota). Możliwe jednak, że więcej info, a może i cały samochód, zobaczymy już w marcu.