Jaguar zapowiada model XF w wersji Sportbrake

Choć Jaguar jest marką raczej stroniącą od aut w nadwoziu kombi to jednak nie ulega wątpliwości, że żeby na poważnie liczyć się w segmencie premium taki model wypada w swojej ofercie posiadać. Już w przyszłym roku na rynek ma trafić odświeżona wersja modelu XF Sportbrake.

To o tyle ważna wiadomość, że po premierze modelu F-Pace, pierwszego SUVa marki, mówiło się, że kombi na dobre zostaną wyparte z oferty Jaguara. I o ile w przypadku mniejszego modelu XE na pojemną wersję nadwoziową nie ma co liczyć, to w przypadku XF do odświeżonej niedawno limuzyny dołączy ponownie wariant Sportbrake.

2017 Jaguar XF Sportbrake | fot. Jaguar

Póki co jednak Jaguar nie jest zbytnio wylewny jeśli chodzi o ten samochód. Jedyna do tej pory oficjalna fotografia modelu przedstawia... zamaskowany prototyp. Z ocenami będziemy musieli więc jeszcze trochę poczekać, choć z drugiej strony, patrząc na raczej kosmetyczny lifting standardowego XF po wersji kombi nie ma co oczekiwać większych fajerwerków. Będzie raczej zachowawczo i elegancko - czyli tak jak na Jaguara przystało.

Nowości nie ma co szukać także z przodu, ani we wnętrzu, bądź też w kwestiach technologicznych. Najprawdopodobniej XF Sportbrake otrzyma tę samą gamę silników co limuzyna - począwszy od dwulitrowego benzyniaka i diesla o tej samej pojemności, aż po mocniejsze warianty sześciocylindrowe, aż do 380 KM w wersji S.

Auta na rynku możemy spodziewać się w 2017 roku.