JDM Alert: Toyota wprowadza pakiet "Sport Style" do modelu Crown

Od tego roku japońscy klienci marki mogą zamówić model Crown w specjalnej wersji "Sport Style". Najważniejszy sedan Toyoty wygląda dzięki temu atrakcyjniej.

To już piętnasta generacja Toyoty Crown. Oprócz Century, to największy sedan Toyoty i jeden z najważniejszych modeli dla marki w Kraju Kwitnącej Wiśni - przynajmniej patrząc po ulicach - Crowny w różnych odmianach są wszędzie. Teraz dojdzie jeszcze jedna. Bazuje na wersji "S" lub "S Four" i, opierając się na przekazie marketingowym" ma nadawać samochodowi "dorosłego sportowego" stylu, w przeciwieństwie do "chłopięcego". Czyli w domyśle - sport, elegancja i dojrzałość, a nie spoilery, grube wydechy i za duże felgi.

Te ostatnie tutaj mają 18", ale nowy wzór i kolor. Ponadto mają powodować, że w środku będzie jeszcze ciszej. Oprócz tego z zewnątrz postawiono na przydymione przednie i tylne lampy LED oraz nowe wykończenie okolic tablicy rejestracyjnej. Jest też nowy, czarny grill oraz inne wykończenie lamp przeciwmgielnych.

Wnętrze otrzymało bardzo subtelne zmiany. Jest całe czarne i wykończone albo mieszanką tkaniny i skóry syntetycznej, albo opcjonalnie dużą ilością czarnej skóry z czerwonymi akcentami. Czerwony akcent pojawia się także na kluczyku.

Crown Sport Style nie przeszedł zmian pod maską. Klienci mogą wybrać albo dwulitrowy silnik turbo o mocy 245 KM i momencie obrotowym 350 Nm, który napędza tylną oś poprzez ośmiobiegowy "automat". Druga opcja to silnik hybrydowy o pojemności 2.5 litra i mocy 226 KM, dostępny jako samochód tylnonapędowy lub AWD. (pierwszy silnik znamy w Europie z Lexusów, drugi np. z Toyoty Camry).

Sprzedaż rozpoczęła się drugiego października, w cenie minimum 5 073 200 jenów (ok. 170 000 zł).