Unikalna kolekcja JDM-ów trafiła na sprzedaż. To prawdziwe perełki!

Na sprzedaż trafiło jedenaście idealnie zachowanych japońskich klasyków. To prawdziwe perełki lat dziewięćdziesiątych. Wśród oferowanych samochodów znajdziemy Toyotę Suprę, Nissana Pulsara GTI-R i Nissana Skyline R32 GT-R V-Spec II N1.

Znalezienie jednego z tych samochodów w dobrym stanie to rzadkość. Tu mamy więc do czynienia z prawdziwym cudem - 11 unikalnych aut z Japonii trafiło na sprzedaż. Obecnie należą one do kolekcji The Cultivated Collector, aczkolwiek niebawem zmienią właściciela. To prawdziwa gratka dla fanów trzech magicznych liter JDM.

JDM w najlepszym wydaniu. 11 unikalnych aut trafiło na sprzedaż

Wszystkie sprzedawane auta wyprodukowano między rokiem 1990 a 1996. Oznacza to, że mamy do czynienia z najbardziej kultowymi pozycjami z rynku japońskiego.

Co trafiło na sprzedaż? Zacznijmy od uroczego Autozama AZ-1, o którym kilka tygodni temu pisał Marcin Napieraj. Ten wyjątkowy sportowy kei-car ma 72 000 kilometrów przebiegu i jest zachowany w idealnym stanie.

JDM Autozam AZ-1

Prawdziwym rarytasem jest chociażby Nissan Pulsar GTi-R z 1990 roku. W tym aucie na liczniku znajdziemy raptem 4700 kilometrów przebiegu. Co ciekawe pierwszym właścicielem tego samochodu był szef Nismo.

Warto też wspomnieć, że na rynek trafiło zaledwie 21 takich aut. Każde z nich było dosłownie ogołocone z wyposażenia. Najtańsze fotele i prosta dwuramienna kierownica wyglądają tutaj przeuroczo.

Kolejnym unikatem dla fanów JDM jest Honda NSX-R

To jeden z 483 wyprodukowanych egzemplarzy z rynku japońskiego, z przebiegiem sięgającym 60 500 kilometrów.

Kolejną perełkę stanowi Nissan Skyline R32 GT-R V-Spec II N1. Powstały zaledwie 63 takie auta, a ten egzemplarz ma numer 35.

Rozgrzani? To co powiecie na Toyotę Suprę RZ, Lancera II i IV Evolution GSR, Nissana Skyline R33 GT-R V-Spec i Subaru Imprezę STI Wagon? Wszystko to także trafi na sprzedaż w ramach wyprzedaży kolekcji.

Odskocznię od sportowych modeli stanowi przepiękna limuzyna, czyli Toyota Century LWB. To unikalnie specyfikowany egzemplarz - z szarym lakierem i szarym skórzanym wnętrzem. Zrywa więc z charakterystycznym wizerunkiem czarnej japońskiej limuzyny z welurami i firankami w oknach.

Wszystkie auta trafią na aukcję na platformie Bring A Trailer

Ceny wywoławcze nie są jeszcze znane, ale jedno jest pewne - The Cultivated Collector zdecydowanie zbije na nich fortunę. Na te auta z pewnością rzucą się kolekcjonerzy z całego świata.