Jeep Avenger z tytułem Car Of The Year 2023. Będzie produkowany w Polsce

To może być dla Was spore zaskoczenie. Jeep Avenger zgarnia tytuł Car Of The Year 2023. Ten model będzie produkowany w Tychach.

Nowy elektryczny Jeep Avenger dość niespodziewanie zgarnął tytuł Car Of The Year 2023. Wyniki konkursu ogłoszono w Brukseli, gdzie dziś rozpoczęły targi motoryzacyjne. Ta decyzja jurorów jest sporą niespodzianką, gdyż konkurenci byli naprawdę mocni.

Avenger pokonał bowiem naprawdę mocne auta. Wśród konkurencji znalazł się Volkswagen ID.Buzz, Renault Austral, Peugeot 408, Subaru Solterra/Toyota bZ4X, Kia Niro i Nissan Ariya. Elektryczny Jeep zgarnął aż 328 punktów, deklasując konkurentów.

Jeep Avenger to element nowej strategii koncernu Stellantis. Będzie produkowany w Polsce

Ten mały elektryczny SUV wyjedzie z fabryki w Tychach. Tutaj obok niego na taśmie produkcyjnej pojawią się "bliźniaki" z logo Alfy Romeo i Lancii.

Jeep Avenger Car Of The Year 2023

Są to auta bazujące na platformie E-CMP w najnowszym wydaniu. A to oznacza, że mówimy o autach mocno spokrewnionych także z Peugeotem e-2008. Avenger, tak jak i francuski "pierwowzór", zyskał akumulator o pojemności 54 kWh. Silnik elektryczny generuje 156 KM, a moc przekazywana jest wyłącznie na przednie koła.

W przyszłości do oferty ma dołączyć wersja z dwoma jednostkami i napędem 4x4, nosząca oznaczenie 4XE.

Avenger wygląda naprawdę ciekawie - ale czym przekonał do siebie jurorów?

Samochód ten zyskał dość atrakcyjną linią, zadowalającym zasięgiem i miejskim charakterem. Atutem Avengera ma być też praktyczność, w tym naprawdę spory bagażnik.

Auto trafi na rynek jeszcze w tym roku. Ceny są już znane - najtańsza wersja kosztuje 173 500 złotych.