Jeep Renegade oraz Compass zyskują mocne wersje hybrydowe typu plug-in

Nawet do 240 koni mechanicznych - tyle zaoferują hybrydowe warianty Jeepa Renegade'a i Compassa.

Genewską nowością Jeepa są zapowiadane od dawna zelektryfikowane warianty najpopularniejszych modeli - Renegade i Compass. Hybrydowe wersje powstały przy połączeniu jednostki 1.3 z silnikiem elektrycznym oraz baterią. Producent nie podał niestety szczegółowych danych technicznych, ale wiemy, że Renegade otrzyma 190 i 240-konny wariant, zaś Compass zyska tylko mocniejszą wersję. Moc z jednostki spalinowej trafia na przednią oś, zaś elektryczny motor napędza tył, co tworzy system napędu na cztery koła. Jak podkreśla Jeep, Renegade w wariancie 240-konnym ma rozpędzać się do 100 km/h w 7 sekund.

Ładowane z gniazdka Jeepy mają przejeżdżać w trybie elektrycznym do 50 kilometrów, zaś prędkość maksymalna na samym silniku elektrycznym wynosi 130 km/h. W modelach tych znajdzie się zmodyfikowany zestaw zegarów, w którym zagoszczą wskaźniki sugerujące ekonomiczną i "ekologiczną" jazdę. Zastosowano tutaj także system, który pozwoli wybrać tryb pracy - od automatycznego, przez preferencję ładowania baterii, aż po maksymalne wykorzystanie potencjału połączonych silników.

Jeep nie pochwalił się jeszcze datą salonowej premiery tych modeli - u dealerów powinny one jednak zagościć jeszcze w tym roku. Bliżej tej daty zapewne poznamy też szczegółowe specyfikacje techniczne.