Jeep Renegade przeszedł kolejny lifting (i wygląda dużo lepiej)

Jeep Renegade w odświeżonej postaci ujrzał światło dzienne. Zmiany może nie są rewolucyjne, ale wyraźnie odświeżają wizerunek tego popularnego SUV-a.

Przed Wami Jeep Renegade 2022. W sieci pojawiły się zdjęcia odświeżonego wariantu tego produkowanego od 8 lat SUV-a. Jak widać amerykańska marka nie zamierza jeszcze szykować go do emerytury. Lifting może i nie jest rewolucyjny, ale wyraźnie odświeża wygląd tego auta.

Jeep Renegade 2022 - co nowego pojawiło się w tym aucie?

Przede wszystkim zmodyfikowano front. Zmieniły się tutaj światła, które zostały lekko "podcięte" od góry, co dodaje agresywniejszego wyglądu. Odświeżono również wygląd grilla i zderzaka.

Sporo zmian zaszło także z tyłu. Tutaj przede wszystkim debiutuje nowa sygnatura świetlna tylnych lamp. Te mogłyby ewidentnie stanąć do pojedynku z Dacią Duster - można odnieść wrażenie, że styliści idą tym samym tropem, choć to rumuńska marka jest naśladowcą w tym przypadku.

Jeep Renegade 2022

Oczywiście przy okazji poprawiono także zderzak oraz postawiono na nowy wzór felg. Tworzy to dobry zestaw, który wygląda świeżo i atrakcyjnie.

Jeep Renegade 2022 ma też przeprojektowany kokpit

Tutaj jednak nie zaszły rewolucyjne zmiany. Przede wszystkim zastosowano odświeżony system multimedialny i nowe cyfrowe wskaźniki. Pojawiła się także nowa kierownica - taka sama, jaką znajdziemy w Compassie po liftingu.

I to by było na tyle

Co więcej, patrzycie na brazylijską wersję tego auta. Wszystko wskazuje jednak na to, że analogiczne zmiany zajdą w europejskim wydaniu. Ostatni lifting Renegade'a miał miejsce 4 lata temu, a auto nieco odstaje od pozostałych modeli Jeepa, z Compassem na czele.

Poza tym Jeep wciąż dopracowuje kluczowe wersje, w tym hybrydę 4XE. To właśnie ona gra coraz ważniejszą rolę w ofercie marki. W ubiegłym roku Jeep sprzedał w Polsce 200 samochodów plug-in hybrid. Najbliższe miesiące oznaczają kolejne zelektryfikowane auta w rękach klientów. Na przykład w ofercie Wranglera znajdziemy już tylko wariant PHEV, co ciekawe bardzo ceniony przez kupujących.

Niebawem zobaczymy też długo wyczekiwaną nowość Jeepa, czyli model Grand Cherokee. Ten samochód także dostaniemy jako hybrydę plug-in, aczkolwiek gamę powi