Już wkrótce premiera nowego Fiata

Włoski producent samochodów zapowiedział nadejście nowego modelu. Kompaktowy sedan Fiata zostanie pokazany po raz pierwszy podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Stambule.

Salon Samochodowy w Stambule odbywać się będzie w dniach 22-31 maja, a więc rozpocznie się za nieco ponad tydzień. Wtedy też światło dziennie ujrzy nowy kompakt włoskiego pochodzenia, który co ciekawe - nie będzie hatchbackiem.

Zgodnie z zapowiedziami samochód będzie zupełnie świeży. Jego projekt wykonany został całkowicie od podstaw i składa się z trzech brył. Tak wykonany sedan ma w sobie łączyć harmonię i równowagę, a przy tym ma odznaczać się dużą przestrzenią.

Pomysł został przekuty w realny projekt dzięki Centrum Stylu FCA, które wraz z Tofas R&D (ośrodek badawczo-naukowy FCA) stworzyło nowy model Fiata. Podobnie jak większość producentów, również włosi zapewniają, że ich pojazd będzie połączeniem stylu, komfortu, ekonomii i technologii. Wszystko to jednak okaże się niebawem.

Co więcej wiemy o tym kompaktowym sedanie? Produkowany ma być w tureckich zakładach Tofas w Bursie. Długo można by szukać powodów, dla których akurat tam będzie się odbywała jego produkcja. Najsłuszniejszym jednak wydaje się fakt, że fabryka ta otrzymała nagrodę Złotego Poziomu w ramach World Class Manufacturing, co wskazuje na wysoką jakość produkcji.

Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że również sprzedaż nowego modelu Fiata rozpocznie się właśnie w Turcji. Auto będzie dostępne tam od listopada bieżącego roku, a następnie trafi do państw europejskich, a także na Bliski Wschód i do Afryki.

Więc szczegółów poznamy z pewnością niebawem.