KIA Ceed i Xceed otrzymują warianty hybrydowe Plug-in. Są też polskie ceny

KIA wprowadzana polski rynek wersje hybrydowe swojego przeboju - Ceed i Xceed. To samochody typu PHEV. W salonach dostępne będą od 127 900zł (Ceed SW).

KIA uzupełnia modele Ceed oraz Xceed o odmianę hybrydową. Co prawda hatchback nie otrzyma wersji z zasilaniem elektrycznym - nowa odmiana pojawi się wyłącznie w "zwykłym" kombi oraz crossoverze.

Podstawą jednostki PHEV jest silnik 1.6 bez doładowania - podobnie jak w modelu Niro, który testowaliśmy w zeszłym roku. Silnik spalinowy osiąga nieco ponad 100 KM, a motor elektryczny - 60 KM. Moc systemowa wynosi 141 KM, a moment obrotowy 265 Nm.

KIA Ceed

Energia elektryczna magazynowana jest w baterii o pojemności 8,9 kWh i pozwoli na przejechanie około 50 km bez użycia jednostki spalinowej. Baterię będzie można ładować również z domowego gniazdka, choć pewnie nie będzie to krótkie. Jeśli chodzi o osiągi, to Ceed SW na osiągnięcie 100 km/h będzie potrzebował 10,8 sekundy, a Xceed - 11 sekund.

KIA Ceed

Oba modele dostępne będą wyłącznie w wysokiej wersji wyposażenia L, ze światłami LED, systemem bezkluczykowym, automatyczną dwustrefową klimatyzacją, czujnikami parkowania, podgrzewanymi fotelami , czy systemem multimedialnym z 8-calowym ekranem.

KIA Ceed SW PHEV kosztuje na naszym rynku 127 900 zł, a KIA Xceed - 129 900 zł.