Patrzcie na ten front. Tak zmieni się KIA Ceed

KIA K3, czyli KIA Ceed w nieco innym wydaniu, przeszedł właśnie lifting. Warto dokładnie poznać to auto, gdyż zapowiada ono zmiany europejskiej wersji.

KIA Ceed obchodzi w tym roku trzecie urodziny. To doskonały moment na lifting tego auta. Koreańska marka nieco zmieniła swój wizerunek w ostatnim czasie, a do tego popularny kompakt sporo zyska dzięki odświeżeniu. Teraz mamy dla Was wgląd w przyszłość Ceeda, a wszystko za sprawą modelu K3.

K3 to KIA Ceed w nietypowym przebraniu

Koreańczycy nam oferują dość klasycznego hatchbacka, zaś u siebie i na wybranych rynkach sprzedają jego nieco bardziej usportowioną wersję. Największą różnicą jest tylna część nadwozia, która tutaj ma linię bliższą Proceedowi.

To jest jednak nieważne, gdyż naszą uwagę przykuł front odświeżonego wariantu K3-ki. Do tej pory był on w zasadzie identyczny jak ten znany nam z Ceeda. Teraz się zmienił i jest wyraźnym zwiastunem nadchodzącego liftingu.

KIA Ceed lifting

Co może się zmienić? Przede wszystkim kształt świateł i ich sygnatura świetlna, która to uzupełniona zostanie charakterystycznymi ledami, typowymi dla nowych aut marki. Widać także nieco poszerzony grill i ciekawiej narysowany zderzak (tutaj dla wersji GT).

Ale to nie koniec nowości, gdyż KIA Ceed zyska też odświeżony kokpit

Tutaj jednak różnice będą znikome, gdyż Koreańczycy konsekwentnie modyfikowali ten samochód w kolejnych rocznikach produkcyjnych. Takie elementy jak multimedia z ekranem 10,25 cala, czy cyfrowe zegary nie są więc obce. Obydwa rozwiązania zyskają jednak nowocześniejsze wersje. Auto zostanie też zapewne wzbogacone o lepsze wyposażenie, w tym najprawdopodobniej o system kamer asystujących przy zmianie pasa ruchu. Warto też zwrócić uwagę na inny kształt konsoli centralnej w modelu K3. Czy taki sam wariant zyskamy w Ceedzie? Jest to bardzo prawdopodobne.

Rewolucji nie będzie natomiast pod maską, gdzie już teraz pracują najnowsze silniki ze stajni KII I Hyundaia. Mowa między innymi o odświeżonych konstrukcjach 1.0 i nowej 1.5 T-GDI, oferujących lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa.

KIA Ceed lifting

Kiedy odświeżona KIA Ceed pojawi się na rynku?

Obstawiamy, że premiera odbędzie się w połowie roku, bliżej lata. Tym samym samochód do salonów mógłby trafić w okolicach trzeciego kwartału, czyli we wrześniu lub październiku. Na tę chwilę nie ma jednak żadnych oficjalnych wieści na ten temat.