KIA EV5 2025. Nowy SUV w rozmiarze medium w drodze

Koreańczycy zaczęli od rozmiaru XL i konsekwentnie idą w dół. KIA EV5 2025 to zapowiedź mniejszego elektrycznego SUV-a marki. Jedno jest pewne - swoim wyglądem także zaskoczy.

Dopiero co oficjalnie poznaliśmy Kię EV9, a na salonach debiutuje już jej mniejszy kuzyn. KIA EV5 2025 to zapowiedź efektownego SUV-a w nieco mniejszym rozmiarze. Wiele cech jest tutaj dzielonych z większym bratem, aczkolwiek bardziej kompaktowe wymiary mogą być atutem dla wielu osób. Co wiemy o tym projekcie?

KIA EV5 2025. Praktyczność w nowym stylu

Koreańczycy nie chcą robić nudnych aut. Już model EV6 pokazał, że kierunek rozwoju w stylistce marki jest dość odważny, ale i skuteczny. Dowodem na to są oczywiście wyniki sprzedaży, które miło zaskakują.

EV9 nadało z kolei kierunek rozwoju designu SUV-ów. Tutaj postawiono na kanciastą bryłę i nieco futurystyczny charakter, który idealnie pasuje do charakteru marki. KIA EV5 idzie dokładnie tym samym szlakiem, choć wyróżnia się garścią ciekawych detali.

KIA EV5 2025

Na przykład zupełnie inaczej wygląda tutaj pas przedni. Światła w wersji produkcyjnej z pewnością zyskają nieco bardziej agresywną linię. Tył z kolei przywodzi na myśl Volvo EX90 - i to dosłownie. Wystarczy spojrzeć na ledowy pas z tyłu, aby od razu skojarzyć ze sobą te dwa auta.

Wielkie umysły myślą podobnie? Kto wie - na pewno prace nad tym autem trwały już od wielu miesięcy, jeszcze przed premierą nowego Volvo.

KIA póki co nie chwali się żadnymi dodatkowymi informacjami na temat tego projektu

Elektryczna KIA EV5 2025 zadebiutowała w Chinach, ale wciąż pozostaje owiana nutką tajemnicy. Specyfikacja napędu oraz wymiary pozostają niewiadomą. Najprawdopodobniej są one zbliżone do modelu EV6, gdyż z nim będzie spokrewniona.

Pewne jest natomiast jedno - to auto powstanie na platformie E-GMP, czyli flagowej konstrukcji koncernu Hyundai-KIA. Koreańczycy zainwestowali miliardy w nową płytę podłogową dla elektryków. Możemy więc liczyć na napęd na tylną oś lub na cztery koła, oraz na kilka wariantów mocy i co najmniej dwie wersje akumulatorów.

KIA EV5 2025

Oficjalna premiera nowej Kii powinna mieć miejsce za dwa lata. Na rynek trafi ona z kolei najprawdopodobniej w 2026 roku. Z pewnością za kilka miesięcy poznamy więcej informacji na temat tego samochodu.