Czas na wielki finał - nadchodzi ostatnia runda KIA PLATINUM CUP

Cudowna i wspaniała Monza będzie miejscem, w którym dojdzie do wielkiej bitwy czołowych zawodników z pucharu KIA PLATINUM CUP. Kto wygra w tym sezonie?

W tym roku rywalizacja w KIA PLATINUM CUP jest wyjątkowo zacięta. Na dobrą sprawę aż pięciu zawodników ma szanse na tytuł mistrza Polski. Jest to Nikodem Wierzbicki (677 pkt), Dawid Borek (650 pkt), Kamil Serafin (627 pkt) i Jakub Szablewski (609 pkt). Zasady są proste - aby zdobyć najważniejsze trofeum trzeba ukończyć minimum pięć rund i zdobyć największą liczbę punktów. Punkty za najsłabszą rundę są odejmowane, natomiast za wygraną na Monzy jest aż 155 pkt.!

Teoria zwycięstwa

KIA, niczym eksperci od zaawansowanej matematyki, przygotowała szczegółowe wyliczenia dotyczące szans na zwycięstwo tych zawodników. W najlepszej sytuacji jest faworyt tego sezonu, Nikodem Wierzbicki. Jak to wygląda?

  1. Wierzbicki zdobywa minimum 71 punktów za pierwszy lub drugi wyścig wraz z punktami bonusowymi. W praktyce oznacza to: zwycięstwo w którymkolwiek wyścigu + wywalczenie minimum jednego bonusowego punktu lub drugie miejsce w którymkolwiek wyścigu + wywalczenie minimum sześciu punktów bonusowych.
  2. Wierzbicki uzyskuje najlepszy czas okrążenia w którymkolwiek wyścigu i łącznie zdobywa minimum 66 punktów. W praktyce oznacza to: trzecie miejsce w którymkolwiek wyścigu + najszybsze okrążenie wyścigu + minimum jeden dodatkowy punkt za kwalifikacje, czwarte miejsce w którymkolwiek wyścigu + najszybsze okrążenie wyścigu + minimum trzy dodatkowe punkty za kwalifikacje.
  3. Wierzbicki dwa razy uzyskuje najlepszy czas okrążenia w wyścigach i łącznie zdobywa minimum 61 punktów. W praktyce oznacza to ósme miejsce w którymkolwiek wyścigu + 2x najszybsze okrążenia wyścigu + minimum jeden dodatkowy punkt za kwalifikacje lub dziewiąte miejsce w którymkolwiek wyścigu + 2x najszybsze okrążenia wyścigu + minimum trzy dodatkowe punkty za kwalifikacje.
  4. Wierzbicki zdobywa maksymalną liczbę punktów bonusowych i łącznie gromadzi minimum 60 punktów. W praktyce oznacza to: dziesiąte miejsce w którymkolwiek wyścigu + 2x najszybsze okrążenia wyścigu + pole position do pierwszego wyścigu.
  5. Wierzbicki nie zdobywa żadnych punktów bonusowych i łącznie gromadzi minimum 127 punktów, co w praktyce oznacza wywalczenie minimum dwóch drugich miejsc w wyścigach. 

Runda na legendarnej Monzie odbędzie się w dniach 10-12 października. Oczywiście będziemy na miejscu i przygotujemy dla Was relację z tego wydarzenia.