KIA Soul 2023 zyskuje nową twarz. W USA zmienia się też gama silników

Trzecia generacja tego modelu z powodzeniem podbija serca klientów na całym świecie. KIA Soul 2023 zyskuje nową twarz i szereg innych nowości.

Unikalna i dość nietypowa stylistyka to jeden z największych atutów tego auta, oferowanego na rynku od blisko 15 lat. Teraz do akcji wkracza odświeżone wydanie trzeciej generacji. Kia Soul 2023 wyróżnia się nowym frontem, delikatnie odświeżoną kabiną, a w USA dostaje nową gamę jednostek napędowych.

KIA Soul 2023. Największe zmiany znajdziemy z przodu auta

To nie jest rewolucja, ale zmiany widać gołym okiem. KIA Soul na dobrą sprawę nie potrzebowała dużych zmian. Trzecia generacja tego auta cały czas wygląda świeżo i ciekawie. Jak widać jednak Koreańska marka ma nieco inne podejście do tego tematu.

KIA Soul 2023

Co się więc zmieniło? Przede wszystkim światła i grill. Lampy są teraz większe i mają całkowicie nowy kształt. Zrezygnowano też z osobno montowanych świateł, które ulokowane były nieco niżej.

Wspomniany grill jest za to znacznie większy, a dodatkowo zyskał charakterystyczną strukturę obudowy. Tyczy się to jednak wyłącznie wersji spalinowej, której nie dostaniemy w Europie. Na Starym Kontynencie KIA oferuje tylko e-Soula, czyli elektryczną wersję tego auta.

W kabinie znajdziemy nowe wskaźniki oraz unowocześnione multimedia

I można powiedzieć, że "to by było na tyle". Koreańska marka dorzuciła też dodatkowe złącza USB-C dla pasażerów podróżujących z tyłu, oraz unowocześniła systemy bezpieczeństwa oferowane na pokładzie tego auta.

A co znajdziemy pod maską?

O wersji europejskiej póki co nic się nie mówi, aczkolwiek niemal na pewno zmiany będą tutaj analogiczne. Tym samym nam przypadnie elektryczny wariant z baterią o pojemności do 64 kWh, oferujący 450 km zasięgu i 204 KM mocy.

W USA z oferty znika za to atrakcyjna wersja 1.6 T-GDI, oferująca 201 KM. Amerykanie będą mogli zdecydować się wyłącznie na wolnossącą jednostkę 2.0, która generuje 150 KM. Tak, takie relikty przeszłości wciąż są tam w ofercie, ku uciesze wielu osób.

Możemy spodziewać się, że niebawem poznamy też odświeżoną wersję dla Europy. To jeden z kilku elektrycznych modeli Kii, wpisujących się w strategię rozwoju marki, stawiającą na auta na prąd.