KIA Sportage - poznaliśmy szczegółowe informacje o tym aucie. Ale jest pewien haczyk

KIA Sportage ma blisko 4,7 metra długości, mocne silniki i ogromny bagażnik. Jest w tym wszystkim jednak pewien spory haczyk.

KIA Sportage zrobiła na Was ogromne wrażenie podczas premiery, co widać było po popularności naszego tekstu. Liczba komentarzy także była sporą niespodzianką. Widać więc, że czekacie na ten samochód. Teraz możemy zdradzić nieco więcej szczegółów, ale...

To jest KIA Sportage na rynek koreański. Czyli nieco inna

Przede wszystkim koreański Sportage jest znacznie dłuższy. Marka postawiła na zwiększony rozstaw osi, co przekłada się na większą ilość miejsca na tylnej kanapie i nieco inne proporcje samochodu. Widać to w szczególności po tylnych drzwiach, które są wręcz nienaturalnie wydłużone.

Taki oto Sportage mierzy 4660 mm długości i ma 2755 mm rozstawu osi. Szerokość to 1865 mm, a wysokość 1660 mm. Europejski wariant poznamy prawdopodobnie po wakacjach i będzie on nieco mniejszy. Trochę szkoda, że nie dostaniemy też większej wersji, rywalizującej chociażby z Tiguanem Allspace czy Kodiaqiem - bagażnik o pojemności 637 litrów byłby przydatny dla wielu osób.

Warto też zwrócić uwagę na stylistykę, a dokładniej na kolorystykę wnętrza. Biało-niebieski kokpit w popularnym SUV-ie? Toż to genialne zestawienie i odważna decyzja. Mocno liczę na to, że w Europie taka konfiguracja tapicerki pojawi się w ofercie.

KIA Sportage - co pod maską?

W Korei, przynajmniej póki co, wybór będzie skromny. Ogranicza się on do 177-konnej wersji silnika 1.6 T-GDI i do 184-konnego diesla 2.0 CRDi. Obydwa silniki w takiej formie raczej nie trafią do Europy. U nas można się spodziewać kalki jednostek napędowych z Tucsona. A to oznacza 150 i 180-konne wydanie silnika 1.6 T-GDI (także z układem miękkiej hybrydy), hybrydy oferującej 235 KM i wersji PHEV. Honoru diesli bronić będzie jeden wariant - 1.6 CRDi.

KIA Sportage

To będzie jeden z najważniejszych modeli dla tej marki

KIA stawia na elektryfikację, ale potrzebuje też wciąż równoległej oferty dobrych modeli spalinowych. Efektowny SUV na pewno będzie ważnym graczem w segmencie tak bardzo ukochanym przez klientów. Można więc liczyć na agresywną strategię marketingową, która sprawi, że KIA Sportage szybko pojawi się na ulicach - i to w dużej liczbie egzemplarzy.