Kompaktowy SUV Mitsubishi zbliża się do Genewy

Marka spod znaku trzech diamentów szykuje premierę na zbliżające się targi w Genewie. To kompaktowy SUV, który być może zastąpi model ASX.

Crossover, o którym plotkuje się, że otrzyma nazwę Eclipse (będzie to kolejne Mitsubishi, którego nazwa "zmieni samochód", po Space Starze), ma bazować na skróconej płycie podłogowej Outlandera. Wiadomo, że otrzyma tylne zawieszenie typu Multi-Link oraz napęd na cztery koła S-AWC. Pod maską znajdziemy albo doładowany silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra, albo diesla 2.2. Ten pierwszy będzie miał zapewne przekładnię CVT oraz wspomniany wyżej napęd na cztery koła, podczas gdy silnik wysokoprężny ma zostać sparowany z przednim napędem oraz sześciobiegowym manualem. Póki co wiemy z teasera, że samochód z profilu będzie przypominał nieco bardziej kształtnego ASX, z przodem "od Outlandera" i tylnymi lampami inspirowanymi konceptem XR-PHEV II.

Samochód zadebiutuje 7 marca w Szwajcarii. Mówi się o tym, że na dalszym etapie do modelu mają trafić kolejne wersje silnikowe, w tym również hybryda.