Kompleksowy transport jako usługa outsourcingowa

Coraz więcej właścicieli firm, zamiast inwestować we własne zaplecze transportowe, wybiera usługi outsourcingowe w tych przedsiębiorstwach, które nim dysponują i mogą zapewnić kompleksową obsługę. To z wielu względów korzystne rozwiązanie, którego efektem jest nie tylko transport prowadzony według założonych warunków, ale również obniżenie kosztów.

Teraz wiele przedsiębiorstw działa kompleksowo po to, by zapewnić odbiorcom swoich usług pełne wsparcie w logistyce i transporcie. Dzięki temu, że dysponują nowoczesną flotą pojazdów, w tym nie tylko zwykłych samochodów ciężarowych oraz typu TIR o różnych wymiarach i pojemności, ale dodatkowo samochodami z chłodniami czy izotermami, mogą świadczyć transport dla różnych zleceniodawców.

Dostępne usługi transportowe
Ci klienci, którzy chcieliby skorzystać z usług transportowych, mogą między innymi zlecić następujące:

  • transport standardowy towarów niewymagających spełnienia szczególnych wymogów
  • transport materiałów niebezpiecznych - zgodnie z przepisami konwencji ADR
  • transport żywności zgodnie z systemem HACCP
  • transport towarów ponadgabarytowych ? sejfów, pianin czy sprzętu biurowego
  • transport mebli (także przeprowadzki)
  • transport materiałów budowanych
  • transport maszyn budowlanych, maszyn rolniczych
  • transport specjalistyczny
  • transport HDS

Usługi transportowe mogą być prowadzone w wybranym przez klienta zakresie zarówno jako krajowe, jak i międzynarodowe ? wiele firm specjalizuje się w przewozie międzynarodowym do określonych krajów Europy, zapewniając swoim klientom szybkość przewozu i bezpieczeństwo mienia.

Co dodatkowo obejmują usługi transportowe?
Usługi transportowe włączają nie tylko sam przewóz przekazanych towarów. Również wymagają one odpowiedniego przygotowania i następnie realizacji zgodnie z przepisami prawa. Firmy które zajmują się świadczeniem usług w przedstawionym zakresie powyżej, także wykonują plany optymalnych tras dowozu, aby mienie dostało się do punktu docelowego jak najszybciej, ponadto klienci mogą uzyskać wsparcie dotyczące sporządzania niezbędnej dokumentacji związanej z transportem czy usługi załadunku i rozładunku.

Jak wybrać dobrą firmę transportową?
Znalezienie odpowiedniej firmy, która będzie mogła zająć się zleceniem transportowym, jest kluczowe. Przy doborze warto brać pod uwagę charakter zlecenia, aby firma posiadała niezbędne i zgodne z przepisami prawa zaplecze, na przykład samochody wyposażone do transportu ADR. Usługi powinny być świadczone kompleksowo, w tym z przekazaniem stosownych dokumentów. Najlepiej wybierać firmy zaufane, mające pozytywne referencje, które potwierdzają profesjonalizm. Firma transportowa powinna także posiadać ubezpieczenie - polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Oferty można znaleźć już teraz w internecie.