Fantazyjna rzecz - debiutuje Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder - miało być coś zupełnie nowego, jest uzupełnienie gamy, ale to ten naprawdę fantazyjny model Huracana.

Dłuższej nazwy w Sant'Agata Bolognese nie mieli. Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder swoją nazwą w zasadzie wyjaśnia większość rzeczy, które chcielibyśmy wiedzieć o nowym modelu włoskiej manufaktury. Do poliftingowego Huracana EVO w lżejszej wersji bez napędu AWD dołącza właśnie ta ze zdejmowanym, miękkim dachem. Co to oznacza w praktyce?

Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

Wciąż za tylnymi plecami spoczywa wolnossące V10 o wspaniałej ścieżce dźwiękowej i 610 KM mocy (tyle ma wersja RWD). Moc idzie na tylną oś poprzez skrzynię automatyczną. Jednostka 5.2 pozwala na sprint do 100 km/h w 3,5 sekundy, a kolejne 6,1 sekundy później osiąga 200 km/h. Maksymalnie Huracan EVO RWD Spyder rozpędza się do 324 km/h. To tylko minimalnie wolniej niż odmiana zamknięta (3,3 s do 100 km/h, prędkość maksymalna 325 km/h).

Konstrukcja otwieranego, miękkiego dachu pozwala na rozłożenie go w ciągu 17 sekund przy prędkości do 50 km/h. Ale samochód nie jest dużo cięższy od odmiany coupe, różnica w masie to 88 kg. Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder waży "na sucho" 1 509 kilogramów.

Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

Poza tym między modelami nie ma zbyt wielu różnic. Producent podkreśla możliwości indywidualizacji - m. in. mnogość kolorów poszycia dachu. Nie spodziewaliśmy się niczego innego - wnętrze, felgi oraz opcje pozostają na niezmienionym poziomie.

Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów latem, w cenie od 175 838 Euro netto.