Lamborghini Sian wyjechało na drogi i wygląda nieziemsko

Lamborghini Sian nie jest najpiękniejszym dziełem w historii marki, ale z pewnością należy do ważnych aut - jako pierwsze wykorzystuje system hybrydowy.

Włosi szykują się do wprowadzenia swojego limitowanego supersamochodu do produkcji. Lamborghini Sian będzie unikalnym pojazdem - powstaną zaledwie 63 egzemplarze tego auta. Co więcej, jest to też pierwsze Lamborghini, które wykorzysta system hybrydowy.

Lamborghini Sian

Pierwsze egzemplarze są już testowane

Nieopodal Bolonii sfotografowano w ruchu muła testowego tego auta, noszącego już jednak finalne nadwozie. Trzeba przyznać, że samochód ten na drodze wygląda niczym coś wyciągniętego z filmów science-fiction. Odważna sylwetka skrywa konstrukcję z modelu Aventador, choć mocno zmodyfikowaną.

Najciekawszym elementem jest tutaj silnik V12, który połączono z systemem hybrydowym o nazwie "supercapacitor", który nie korzysta z klasycznej baterii. Działania całego rozwiązania jeszcze nie wyjaśniono, ale jedno jest pewne - nie wpływa ono na wyraźne zwiększenie masy. Ta jest zaledwie o 34 kilogramy wyższa niż w Aventadorze.

Mocy mamy za to dużo więcej - 819 KM czyni z tego auta najmocniejsze Lamborghini ostatnich lat. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie zaledwie nieco ponad 2 sekundy, zaś prędkość maksymalna wyraźnie przekracza 300 km/h.

Lamborghini Sian trafi do wybranych klientów

63 auta to mała liczba przy wielu zainteresowanych. Samochód ten trafi więc do najwierniejszych klientów marki, którzy chętnie wracają po kolejne auta z Sant'Agata Bolognese.

Sian jest także platformą testową dla nowej technologii, która ma trafić do następcy Aventadora. Topowy "masowy" model Lamborghini jest na rynku od blisko 10 lat i przestaje nadążać za konkurentami.

Zdjęcia: Just Supercars (Instagram)