Aby jeździć Urusem musisz mieć gruby portfel. Możesz też pracować w drogówce we Włoszech

Mamma mia, przed tym samochodem lepiej nie uciekać. Lamborghini Urus Performante dołączyło do floty włoskiej policji. To już szósty samochód tej marki, skierowany do zadań specjalnych. Wbrew pozorom patrolowanie autostrad będzie tutaj rzadkością.

Bez wątpienia wybrani policjanci dostaną wyjątkowo przyjemne miejsce pracy. Szóstym samochodem z Sant'Agata Bolognese, który trafi do pracy w we włoskiej policji, będzie Lamborghini Urus Performante. Włoska firma podarowała samochód do zadań specjalnych, dopasowany specjalnie do pracy na służbie.

Oklejenie i koguty to tylko jedne z kilku zmian w tym egzemplarzu. Tych jest znacznie więcej. Cel jest prosty - ten samochód ma sprawdzać się w sytuacjach, w których zwykły radiowóz nie będzie wystarczający.

Włosi już pokazali, że radiowozy z bykiem na masce mają sens. Lamborghini Urus Performante też się przyda

Te samochody wykorzystuje się w unikalnych sytuacjach. Kilka miesięcy temu głośno było o szaleńczym przejeździe policyjnego Huracana, który na pokładzie wiózł narządy do przeszczepu. Z powodów logistycznych dużo szybsze i prostsze okazało się zorganizowanie samochodu, niż śmigłowca.

Dokładnie do tego zadania przygotowano Urusa. Specjalna chłodziarka w bagażniku ma zapewniać przewóz organów w bezpiecznych warunkach. Bez wątpienia będzie to także dynamiczny przejazd, gdyż Urus Performante oferuje szatańskie 666 KM, generowanych przez doładowaną jednostkę 4.0 V8.

Lamborghini Urus Performante Poliza Stradale

Poza tym ten samochód będzie wykorzystywany podczas pościgów, w konwojach reprezentacyjnych i podczas różnych specjalnych uroczystości. Z tego powodu w kabinie znalazły się uchwyty na broń, a na desce rozdzielczej ulokowano radio i niezbędny dla policjantów osprzęt.

Co ciekawe oklejenie nadwozia przygotowało Centro Stile Lamborghini

I choć schemat jest tutaj zgodny z wytycznymi policji, o tyle unikalne detale wyróżniają ten samochód z tłumu. Wpleciono tutaj między innymi moty włoskiej flagi, a kluczowe elementy wykonano z odblaskowego materiału. Po zmroku ciężko będzie więc przeoczyć ten samochód na drodze.

Włoska policja może pochwalić się najciekawszymi radiowozami w Europie

Niewiele krajów na Starym Kontynencie ma taką flotę. Co ciekawe policja we Włoszech nie płaci nawet grosza za te samochody. Lamborghini oficjalnie wspiera służby i od blisko 20 lat zaopatruje je w swoje samochody. Dotychczas były to głównie Huracany (a wcześniej Gallardo). Lamborghini Urus Performante jest więc nowością, którą z pewnością docenią policjanci - głównie za sprawą praktyczności i uniwersalności.