Land Cruiser poszedł po rekord. 462 auta zarezerwowano w godzinę, 702 w sześć dni. Gdzie? W Polsce!

Tego się nie spodziewaliście. Toyota Land Cruiser jest hitem w Polsce. W zaledwie godzinę zarezerwowano 462 egzemplarze tego samochodu. To dokładnie tyle, ile wyniosła całkowita sprzedaż poprzedniej generacji w ubiegłym roku.

Solidna terenówka na ramie to ewidentnie coś, co wciąż pociąga wiele osób. Toyota może świętować duży sukces swojego "offroadera". Land Cruiser 250 może być zaskakująco częstym widokiem na naszych drogach. Wszystko to za sprawą liczby rezerwacji, których dokonano w ciągu niecałego tygodnia.

462 samochody w godzinę, 702 w 6 dni. Land Cruiser przyciągnął duże zainteresowanie

Póki co klienci mogą zamawiać dwie topowe wersje tego samochodu - Executive i First Edition. Mówimy więc tutaj o specyfikacji za ponad 400 000 złotych, ale i o egzemplarzach oferujących niemal wszystko w standardzie.

Toyota Land Cruiser J250 polska

„To spektakularny sukces nowego Land Cruisera. Liczba rezerwacji pierwszego dnia przebiła wynik ubiegłorocznej sprzedaży dotychczasowej generacji, co pokazuje, jak bardzo polscy klienci czekali na nową odsłonę tego auta. Land Cruiser łączy najnowocześniejsze technologie z klasyczną konstrukcją opartą na ramie i stałym napędem na cztery koła. Limitowana wersja First Edition idealnie oddaje ducha kultowych terenówek Toyoty sprzed lat, które zbudowały legendę tego modelu” – powiedział Mariusz Sękalski, Manager Marketingu Produktu w Toyota Central Europe.

Z puli zniknęły już wszystkie egzemplarze wersji First Edition

Podział jest następujący - 81 sztuk to właśnie unikalna limitowana wersja, która zyskała inne światła z przodu. Okrągłe lampy mają nawiązywać do pierwowzoru i dodają ciekawego klimatu. 621 pozostałych Land Cruiserów to wersja Executive. Klienci Toyoty najchętniej wybierają lakier Avant-garde Bronze, Sand i Attitude Black.

Pod maską nowej Toyoty Land Cruiser 250 znajduje się 204-konny diesel 2.8

To sprawdzona konstrukcja, która nie czyni z tego samochodu demona pod kątem osiągów. Nie oto tutaj jednak chodzi. Po pierwsze - świetnie radzi sobie w terenie i przy ciągnięciu ciężkich przyczep. Po drugie - jest niezawodna i solidna. 4 cylindry oczywiście oznaczają specyficzny dźwięk, ale to akurat jest cecha, która ewidentnie nikomu nie przeszkadza.

Toyota Land Cruiser J250 polska

Warto dodać, że w przyszłym roku Land Cruiser zyska nową wersję tej jednostki, wyposażoną w układ miękkiej hybrydy. Przełoży się to na nieco niższe zużycie paliwa i na lepszą reakcję systemu start-stop.

Szczegółowy cennik i wyposażenie nowego Land Cruisera znajdziecie klikając tutaj. Samochody w Polsce pojawią się w drugiej połowie roku.