Land Rover Defender SVR - Czy Brytyjczycy szykują konkurencję dla G63 AMG?

Auto Express donosi, że powstanie Land Rover Defender SVR. Samochód ma mieć V8 i około 500 KM. W segmencie "szybkich kiosków" chyba pojawi się konkurencja.

Special Vehicle Operations, czyli dział do zadań specjalnych w Land Roverze, pracuje ponoć nad wzmocnioną wersją nowego Defendera SVR. Ten jeszcze dobrze nie zadomowił się na rynku, ale w związku z rynkowymi wymaganiami, konkurencja dla klasy G powinna rozwijać się na wszystkich frontach.

Land Rover Defender SVR, jeśli wierzyć informacjom, będzie korzystał z jednostki napędowej BMW. Dokładnie rzecz biorąc - 4,4 V8 z podwójnym doładowaniem, znane np. z X5 M, czy BMW M5. W przypadku Land Rovera moc będzie jednak mniejsza. Informacje, które się pojawiając mówią o ok. 500 KM, być może trochę więcej, żeby zbliżyć się do 585 KM w Mercedesie-AMG G63. Moc będzie napędzać stale wszystkie cztery koła przez ośmiobiegową przekładnie, również pochodną skrzyni w BMW.

Land Rover Defender SVR

Nowa aluminiowa płyta podłogowa, na której oparto Defendera, jest ponoć bardzo łatwa do zoptymalizowania pod sportową wersję. Jest lekka i sztywna, a standardowe pneumatyczne zawieszenie będzie dość prosto przekonfigurować. Podobnie jak system Terrain Response 2, który zostanie wzbogacony o ustawienia "torowe".

Land Rover Defender SVR będzie, w przeciwieństwie do innych "Defów" dostępny w tylko jednym wariancie nadwozia - będzie to średnia 110-ka. Na rynku powinien pojawić się pod koniec 2021 roku.