Lexus GX 460 wjeżdża do Europy, ale w Polsce go nie znajdziecie

Toyota Land Cruiser w luksusowym przebraniu wjeżdża do Europy. Oto Lexus GX 460, który dostępny będzie głównie we wschodnich krajach.

Są takie miejsca, gdzie typowy SUV nie jest wystarczającym rozwiązaniem. W Europie Wschodniej wciąż widać ogromne zapotrzebowanie na auta terenowe - zwłaszcza w luksusowym wydaniu. Z tego powodu Lexus GX 460 będzie oferowany w kilku krajach - w Polsce go nie dostaniecie. Ze względu na restrykcyjne normy dotyczące emisji dwutlenku węgla (narzucane przez UE) zdecydowano się na wprowadzenie tego auta na rynek rosyjski, kazachski i ukraiński.

Lexus GX 460 - co oferuje ten samochód?

Nowy Lexus GX 460 zainteresuje tych, którzy kochają analogową motoryzację. Sercem tego modelu jest wolnossąca jednostka V8 o objętości skokowej 4,6-litra i mocy 300 KM (438 Nm momentu obrotowego). Moc trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem klasycznej, 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Zalety? Poza świetną dynamiką i ogromnymi możliwościami terenowymi jest to także duży uciąg. GX 460 może wziąć na hak przyczepę o masie do trzech ton.

Poza tym Lexus wyróżnia się przede wszystkim wykończeniem. O ile Toyota Land Cruiser jest nieco bardziej surowa w swoim charakterze, o tyle Lexus rozpieszcza skórzanym obszyciem i eleganckim wyglądem. Ciekawie prezentuje się obszycie w kolorze "Dark Rose", czyli w odcieniu rzadko spotykanym w takich samochodach.

Lexus GX 460 - tanio, ale nie dla nas

Samochód ten wyceniono w Rosji na 4 758 000 rubli, czyli około 270 000 zł. W Polsce GX-a nie dostaniemy, ale za to wciąż można kupić znacznie większego i droższego... LX-a. Polski importer wprowadził do oferty 50 sztuk tego auta i jeszcze całkiem sporo egzemplarzy pozostaje dostępnych dla zainteresowanych.