Lexus LBX 2024. Mów o nim: "Yaris Cross w luksusowym wydaniu"

Już 5 czerwca zadebiutuje Lexus LBX 2024. Mały crossover luksusowej japońskiej marki będzie znanym modelem w nowym wydaniu.

Mały, ale wcale nie gorszy. Lexus LBX 2024 to nowy model, który dołączy do gamy marki już na początku czerwca. Japończycy chcą nim podbić segment, który do tej pory był eksplorowany przez jednego europejskiego konkurenta. Czy wprowadzenie tego samochodu na rynek będzie strzałem w dziesiątkę?

Lexus LBX 2024. Mały może więcej

Zacznijmy od kluczowej kwestii. czyli od pozycjonowania. Lexus LBX 2024 to mały miejski crossover z segmentu B, który dołączy do gamy marki i uplasuje się w niej poniżej UX-a. Ten samochód nie powstał jednak od zera - Japończycy wykorzystali konstrukcję, która w ich portfolio sprawdza się doskonale.

Mowa oczywiście o Toyocie Yaris Cross. To właśnie ona będzie punktem wyjścia dla nowego Lexusa. Możemy tutaj śmiało mówić o wspólnej konstrukcji, różniącej się przede wszystkim wyglądem nadwozia i wnętrza oraz wyposażeniem.

Lexus LBX 2024

Według wstępnych informacji pod maską Lexusa LBX pojawi się napęd hybrydowy o mocy 116 KM. W zależności od wariantu będzie on oferowany z napędem na przednią oś lub na wszystkie cztery koła. Tym samym klienci zyskają naprawdę duży i ciekawy wybór.

LBX ma być oszczędnym autem do codziennej miejskiej jazdy. Lexus w ten sposób chce przyciągnąć do siebie klientów, którzy mają już większe samochody tej marki i szukają czegoś wygodnego, dobrze wykończonego i użytecznego na co dzień.

Taki ruch może być strzałem w dziesiątkę

Zwróćcie uwagę na to, że Lexus w zasadzie nie będzie miał konkurencji. Jedynie Audi oferuje mały miejski samochód (A1), aczkolwiek niebawem zniknie on z rynku. BMW i Mercedes nie planują schodzącić poniżej segmentu aut kompaktowych.

Tymczasem Lexus wykorzysta tutaj potencjał konstrukcji Toyoty, podrasowany o lepsze wyposażenie i nowy wygląd. To może być świetny argument dla osób, które nie chcą na co dzień jeździć większym modelem, lub też szukają auta stricte do miasta.

Szczegółowe informacje i zdjęcia poznamy już 5 czerwca. Dokładnie za 2 tygodnie Lexus oficjalnie zaprezentuje ten samochód i odkryje karty dotyczące najmniejszego crossovera.