Lexus LC Hokkaido Edition - limitowana Japonia dla europejskiego klienta

Klienci z Europy otrzymają na wiosnę Lexusa LC Hokkaido Edition. Ściśle limitowaną, piękną odmianę jednego z najładniejszych coupe ostatnich lat.

Lexus LC Hokkaido Edition nawiązuje do najbardziej północnej z głównych wysp Japonii. Hokkaido to nie tylko dynia, ale przede wszystkim wulkany, gorące źródła (onseny), piękne drogi i porośnięte lasami góry. No i Lexus Shibetsu - ośrodek rozwojowy Lexusa, na którym dopracowywano zarówno LC, jak i kultowego LFA.

Lexus LC Hokkaido Edition to tylko 80 aut

Dokładnie rzecz biorąc, czterdzieści coupe i czterdzieści convertible, przeznaczonych wyłącznie dla klientów ze Starego Kontynentu. LC Hokkaido Edition dostępny jest wyłącznie w jednym z czterech kolorów: Flare Red, Sonic Platinum, F White i Graphite. Wersja Convertible ma czarne lub czerwone poszycie dachu. Poza tym, limitowaną odmianę poznamy po dedykowanych, 21-calowych felgach, przyciemnionym grillu i chromach oraz nieco zmodyfikowanym kolorze tylnych lamp. Niedużo.

LC Hokkaido

W środku za to Lexusa LC Hokkaido Edition wyróżniono pięknym zestawieniem kolorystycznym. Czarną skórę na fotelach i kierownicy połączono z wiśniowym (nazwanym Dark Rose) wykończeniem konsoli środkowej oraz elementów boczków drzwi. Ma to nawiązywać do wulkanów na Hokkaido. Dodatkowo zegarek ma czerwone wstawki, a każdy egzemplarz będzie miał plakietkę z numerem egzemplarza.

Lexus dostępny będzie w obu wariantach silnikowych. Możemy wziąć więc zarówno LC500 ze wspaniałym, pięciolitrowym, wolnossącym V8 o mocy 477 KM i 540 Nm, albo bardziej oszczędne i "nowoczesne" LC500h. W tej wersji klient otrzyma 3,5-litrowe V6 z dwoma silnikami elektrycznymi, o mocy systemowej 359 KM i 500 Nm.

LC Hokkaido

Sprzedaż Lexusów LC Hokkaido Edition rozpocznie się oficjalnie w kwietniu. Mimo, że LC nie jest samochodem typowo kolekcjonerskim, podejrzewamy, że wszystkie sztuki prawdopodobnie są już wyprzedane. Trzeba przyznać, że będzie to naprawdę rzadka sztuka na ulicach. Jeśli chodzi o cenę, to LC500 Hokkaido kosztuje 685 000 zł. Wersja hybrydowa jest nieco tańsza - w cenniku figuruje kwota 647 000 zł. Lexus LC500 Convertible to już 728 000 zł.

Prawdopodobnie nigdy nie doczekamy się odmiany LC F, ale w końcu to coupe ma pełnić rolę luksusowego Grand Tourera, więc limitowane edycje podkreślające jego charakter są jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza, jeśli będą oferować coś więcej niż "jedną z" możliwych konfiguracji.