Lexus LM 2023. Japoński van zmierza do Europy - w tym do Polski

Takiego auta w Europie nikt się nie spodziewał. Lexus LM 2023 trafi na Stary Kontynent. Mówimy tutaj o dużym i bardzo luksusowym vanie. To samochód, który plasuje się w bardzo niszowym segmencie, a na swój celownik weźmie Mercedesa Klasy V i Volkswagena Multivana. Co o nim wiemy?

Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że Japończycy rozważają wprowadzenie tego modelu w Europie. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie, że nowy Lexus LM 2023 trafi na Stary Kontynent. Jest to duża niespodzianka, gdyż japońskie marki nigdy nie oferowały takich samochodów w Europie.

Owszem, Toyota sprzedawała u nas Hiace, ale był to zdecydowanie "roboczy" model. Tymczasem w japońskiej ofercie marki zawsze znajdowały się ciekawe i luksusowe vany, takie jak np. Alphard.

Lexus LM, który trafi do Europy, będzie najnowszą generacją tego samochodu. Na zdjęciach widzicie poprzednika, którego zastąpi. Wiemy jednak, że będzie z nim dzielić sporo podzespołów. Czym więc zaskoczy nas van Lexusa?

Lexus LM 2023

Lexus LM 2023. Hybrydowa jazda w luksusie

Przede wszystkim ten model postrzegany jest jako wyjątkowo luksusowa salonka. Nie ma w tym za grosz przesady, gdyż najdroższe warianty oferowano w konfiguracji 4-osobowej. Za przednimi fotelami znajdowała się ścianka, w której ulokowano telewizory. Ta odgradzała pasażerów od kierowcy i pozwalała im się delektować komfortem niezależnych wielkich foteli.

LM do Europy trafi najprawdopodobniej w podobnej konfiguracji, choć z pewnością dołączy do niego także wersja 7-osobowa. Wprowadzenie vana na nasz rynek jest odważnym krokiem, ale jak widać uzasadnionym. Ewidentnie nie brakuje chętnych na to, aby jeździć nieoczywistym i bardzo komfortowym vanem.

Do tego oczywiście hybrydowym - gdyż taki napęd znajdzie się w Europejskiej wersji. Tutaj, wzorem poprzednika, pojawi się hybryda korzystająca z jednostki 2,5. Moc powinna sięgać 250 KM, a napęd na cztery koła (gdzie tylna oś napędzana jest silnikiem elektrycznym) zapewni dobrą trakcję.

Nie spodziewajcie się, że będzie to tanie auto

Myślę, że Lexus LM 2023 będzie kierowany do najbardziej wymagających klientów. Ceny zaczynające się od 350 lub nawet 400 tysięcy złotych są więc pewniakiem.

Więcej informacji na temat tego modelu poznamy już niebawem. Za tydzień, 18 kwietnia, będzie miała premiera nowej generacji LM-a - mocno zmodyfikowanej względem widocznej na zdjęciach. Wtedy też powinniśmy usłyszeć co nieco o planach dla Europy. Ten model oczywiście trafi też do Polski.