Lucid Gravity ma na nowo definiować SUV-a. Takiego przeszklenia dawno nie widzieliśmy

Ta amerykańska marka dopiero nabiera rozpędu. Podczas targów w Los Angeles zapowiedziano nowy model - to Lucid Gravity, czyli duży SUV. Bez wątpienia będzie on najważniejszym autem marki, zwłaszcza w USA.

Lucid uznawany jest za markę, która ma największe szanse na zagrożenie pozycji Tesli. Sam producent podkreśla jednak, że celuje w inną grupę osób i stawia na jakość oraz świetne wyposażenie. Air zaczyna osiągać coraz lepsze wyniki sprzedaży, ale to właśnie ten model może być koniem pociągowym. Lucid Gravity jest ogromnym SUV-em o kilku unikalnych cechach.

Lucid Gravity wyjedzie na drogi w 2024 roku. Amerykanie jednak już teraz pokazują najważniejsze cechy auta

A jedną z nich jest stylistyka, a w szczególności przeszklenie kabiny. Gravity ma być wyjątkowo luksusowym samochodem, stawiającym na najwyższy standard podróżowania. Dlatego chociażby drugi rząd siedzeń, w zależności od wersji może opierać się na kanapie, lub na dwóch kapitańskich fotelach.

Siedząc w nich można podziwiać świat nie tylko przez wielkie szyby boczne, ale także przez całkowicie przeszklony dach. Lucid na pierwszych zdjęciach pokazuje też ogrom przestrzeni, który znajdziemy w tym aucie.

Lucid Gravity 2024

Gravity oczywiście oparte będzie na platformie modelu Air. Z nim podzieli także konstrukcję zawieszenia, silniki i oczywiście akumulatory - w tym ten największy, oferujący 118 kWh pojemności.

Do tego zasięg ma być tutaj na wyjątkowo imponującym poziomie. Wstępne zapowiedzi sugerują możliwość pokonania około 700 kilometrów na jednym ładowaniu. Poprzeczka zostanie więc zawieszona wyjątkowo wysoko.

Prace nad tym autem wciąż trwają

Lucid podkreśla, że Gravity nie jest jeszcze całkowicie ukończonym samochodem. Oficjalna premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku - wtedy też otworzy się system zamówień. Pierwsze egzemplarze będą docierały do klientów w 2024 roku.

Lucid Gravity 2024

Gravity bierze na celownik takie samochody jak Volvo EX90, Audi Q8 E-Tron i oczywiście Teslę Model X. Pod kątem oferowanej jakości i standardu będzie z pewnością bliżej tych pierwszych, co jednak nie jest trudne. Tesla potrafi rozczarować wykończeniem i standardem, czego przykładem są chociażby rozchodzące się kierownice typu "yoke" w nowych modelach.

Lucid Gravity będzie drugim modelem marki. Docelowo do nich ma dołączyć jeszcze mniejszy SUV, stworzony z myślą między innymi o klientach w Europie.