Manhart zmodyfikował BMW Serii 8. Lepsze od M8?

Choć BMW M8 ujrzało światło dzienne w nieoficjalny sposób, to jednak sporo o nim wiemy. Na model ten trzeba jeszcze poczekać. Na szczęście są inne rozwiązania.

Można na przykład zakupić BMW M850i xDrive i oddać je w ręce firmy Manhart, która przygotowała zarówno pakiet wizualny jak i szereg modyfikacji silnika. Projekt o nazwie MH8 600 to jedno z ciekawszych dzieł tego tunera. Stylistycznie auto nie zmieniło się w radykalny sposób. Dodatkowe elementy z włókna węglowego (na zderzakach oraz lotka na klapie bagażnika) dyskretnie podkreślają charakter tego modelu. W nadkolach ukryto z kolei 21-calowe felgi aluminiowe. Prześwit pomiędzy kołem a błotnikiem został wyraźnie zmniejszony dzięki zastosowaniu zawieszenia H&R. Z okolic dyfuzora zdecydowanie śmielej wysuwają się z kolei masywne końcówki wydechu.

Najważniejszym elementem w przypadku pakietu Manharta są oczywiście modyfikacje mechaniczne. BMW M850i xDrive korzysta z silnika 4.4 V8, dość mocno spokrewnionego z jednostką z BMW M5 i nadchodzącego M8. Niemiecki tuner wykorzystał tę zależność i podkręcił silnik do 623 KM i 870 Nm momentu obrotowego. Dla przypomnienia - seryjne BMW M850i xDrive generuje 530 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Manhart nie pochwalił się osiągami, ale z pewnością są one dużo lepsze niż standardowe 3,6 sekundy sprintu od zera do setki.

Tuner nie podał też kosztów modyfikacji, ale mogą być one zdecydowanie mniejsze niż dopłata pomiędzy wersją M850i xDrive a M8.