Maserati MC20 Cielo pozwoli Ci cieszyć się słońcem Toskanii. I nie tylko

Dwa lata temu dostaliśmy nowy topowy model tej marki. Teraz czas na wersję bez dachu. Maserati MC20 Cielo 2022 już samą nazwą zachęca do podróżowania pod błękitem nieba.

Włoski kunszt designu spotkał się tutaj z fantastyczną inżynierią. Maserati MC20 Cielo to auto, które ma niesamowitą prezencję i kryje w sobie unikalne możliwości. Warto podkreślić, że jest to kolejne, ale i nie ostatnie wydanie tego samochodu.

Maserati MC20 Cielo 2022, czyli 65 kilogramów dzieli nas od jazdy pod gołym niebem

Dokładnie tyle waży konstrukcja bardzo ciekawie zaprojektowanego dachu. Warto podkreślić, że MC20 Cielo bazuje na nieco innym monokoku z włókna węglowego. Otóż Włosi stworzyli trzy wersje tego rozwiązania - dla wersji coupe, dla odmiany Cielo i dla nadchodzącego elektryka.

Maserati MC20 Cielo 2022

W przypadku prezentowanej wersji skupiono się na kluczowej kwestii, jaką było zachowanie możliwie najwyższej sztywności. Jednocześnie walczono z każdym zbędnym kilogramem - i to udało się zrealizować.

Proces składania dachu zajmuje tylko 12 sekund. Co więcej, jazda z zadaszeniem nie odcina nas od świata zewnętrznego. Dzięki technologii polymer-dispersed liquid crystal, nad kierowcą i pasażerem rozpościera się wielka szyba, która może przepuszczać światło, lub być całkowicie zaciemniona.

Maserati MC20 Cielo 2022

Tym samym nawet przy skrajnym upale można spoglądać na niebo, nie martwiąc się o bycie usmażonym przez słońce.

Na start Maserati MC20 Cielo dostanie wersję PrimaSerie Launch Edition

To wariant, który przygotowano przy ścisłej współpracy z działem Maserati Fuoriserie. Trzywarstwowy lakier Acquamarina mieni się białym i niebieskim perłowym odcieniem. W nadkola wpasowano zaś specjalnie zaprojektowane 20-calowe felgi aluminiowe.

Na pokrywie dachu znalazł się też wielki trójząb w szarym lub złotym odcieniu - ten sam kolor pojawia się na tym elemencie w kabinie. W środku znajdziemy również nową tapicerkę w charakterystycznym "lodowym" odcieniu.

Maserati MC20 Cielo 2022

Wersja PrimaSerie będzie dostępna w liczbie 60 egzemplarzy. Przypuszczam, że większość z nich ma już swoich właścicieli.

Maserati MC20 Cielo 2022 korzysta z silnika V6 Nettuno

W układzie napędowym nie wprowadzono żadnych zmian. Zaprojektowana przez Maserati jednostka napędowa oferuje 621 KM i 730 Nm momentu obrotowego, co pozwala na wystrzelenie auta do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy. Licznik zamyka wartość przekraczająca 320 km/h.

Maserati MC20 Cielo Acquamarina

Nowością w modelu Cielo są też felgi z włókna węglowego. Te dołączą do listy opcji, aczkolwiek będą ciekawą propozycją - są o 30 kg lżejsze, co pozytywnie wpłynie na zmniejszenie masy nieresorowanej.