Masz poprzedniego Focusa RS? Możesz go teraz wyposażyć w sekwencyjną skrzynię biegów

Brytyjski tuner nie zapomina o właścicielach kultowego Forda Focusa RS z 2.5-litrową jednostką benzynową.

Do genialnego Focusa RS drugiej generacji Mountune przygotował sekwencyjną skrzynię biegów. Konstrukcja o oznaczeniu M66 została przygotowana specjalnie na potrzeby tego silnika, dzięki czemu może być także stosowana w autach Volvo z tą jednostką - mowa tu o C30, S40, V50, S60, V60 czy C70. Skrzynia M66 została opracowana od podstaw przez Mountune przy ścisłej współpracy z Quaife. Ma ona zapewniać niezwykle szybkie zmiany przełożeń oraz jeszcze większe zaangażowanie w jazdę. W kabinie wysoka dźwignia zastępuje klasyczny lewarek manualnej przekładni.

Co ciekawe przekładnia Quaife/Mountune współpracuje z seryjnymi mocowaniami oraz standardowym sprzęgłem. Konstrukcja przekładni wykorzystuje mechanizm bębnowy, zaś kolejne wyższe biegi zyskały nieco dłuższe przełożenie. Nabywcy mogą też wybrać jedną z dwóch długości przełożeń ostatniego biegu.

Do zestawu skrzyni biegów Mountune poleca także zakup zestawu ATB - Automatic Torque Biasing. O ile Focus RS wyposażony jest w dyferencjał o ograniczonym poślizgu, o tyle inne auta z tym silnikiem takowego nie posiadają, co może być dużym utrudnieniem podczas użytkowania podkręconej wersji takowego pojazdu.